Karty graficzne

Niereferencyjny GTX 260 od Sparkle

Sebastian Ogłoziński | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Sebastian Ogłoziński
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Sparkle przedstawia swój nowy "niereferencyjny" akcelerator graficzny GeForce GTX 260 bazujący na procesorze graficznym GT200b wykonanym w technologii 55 nm. Na pierwszy rzut oka system chłodzenia jest praktycznie identyczny w stosunku do referencyjnego modelu - nic bardziej mylnego - nieco zmieniono jedynie konstrukcję laminatu PCB. Dodano kilka nowych układów do sterowania napięciem dla GPU i pamięci - vGPU i VMem. Ponadto wszystkie kondensatory to polimerowe jednostki zapewniające większą stabilność i dłuższą żywotność karty.

Specyfikacja akceleratora niczym nie odbiega od referencyjnego modelu - wyposażono ją w 896 MB pamięci GDDR3 pracującej z częstotliwością 1998 MHz i komunikującej się z procesorem graficznym (taktowanym zegarem 576 MHz) za pośrednictwem magistrali o szerokości 448 bit-ów.

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  Wow fajne to cacko. Może sobie kupie?
 • avatar
  Private_92
  nie bądzcie tacy żli xd
 • avatar
  Harry Lloyd
  "Na pierwszy rzut oka system chłodzenia jest praktycznie identyczny w stosunku do referencyjnego modelu - nic bardziej mylnego - nieco zmieniono jedynie konstrukcję laminatu PCB."

  To "nic bardziej mylnego" oznacza że chłodzenie nie jest referencyjne, po czym jednak piszesz że zmieniono wyłącznie PCB. Więc w końcu jakie to chłodzenie?
 • avatar
  Konto usunięte
  WHITE POWER!!! (nie jestem rasistą, żeby nie było)
 • avatar
  Konto usunięte
  chłodzenie bardzo niereferencyjne - białe a to już 5KM wiecej xD
 • avatar
  Konto usunięte
  a w ogóle to co to za firma - Sparkle? Nie słyszałem, co to jest?
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam tę kartę i powiem że robi robotę. Gierki konwertowane z ps3 i x-box 360 na pc wszystkie latają na maksymalnych ustawieniach graficznych. Te najnowsze z peceta też.