Karty graficzne

Niereferencyjny GTX 260 od Sparkle

przeczytasz w 1 min.

Firma Sparkle przedstawia swój nowy "niereferencyjny" akcelerator graficzny GeForce GTX 260 bazujący na procesorze graficznym GT200b wykonanym w technologii 55 nm. Na pierwszy rzut oka system chłodzenia jest praktycznie identyczny w stosunku do referencyjnego modelu - nic bardziej mylnego - nieco zmieniono jedynie konstrukcję laminatu PCB. Dodano kilka nowych układów do sterowania napięciem dla GPU i pamięci - vGPU i VMem. Ponadto wszystkie kondensatory to polimerowe jednostki zapewniające większą stabilność i dłuższą żywotność karty.

Specyfikacja akceleratora niczym nie odbiega od referencyjnego modelu - wyposażono ją w 896 MB pamięci GDDR3 pracującej z częstotliwością 1998 MHz i komunikującej się z procesorem graficznym (taktowanym zegarem 576 MHz) za pośrednictwem magistrali o szerokości 448 bit-ów.

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  0
  Wow fajne to cacko. Może sobie kupie?
  • avatar
   Private_92
   0
   nie bądzcie tacy żli xd
   • avatar
    Harry Lloyd
    0
    "Na pierwszy rzut oka system chłodzenia jest praktycznie identyczny w stosunku do referencyjnego modelu - nic bardziej mylnego - nieco zmieniono jedynie konstrukcję laminatu PCB."

    To "nic bardziej mylnego" oznacza że chłodzenie nie jest referencyjne, po czym jednak piszesz że zmieniono wyłącznie PCB. Więc w końcu jakie to chłodzenie?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     WHITE POWER!!! (nie jestem rasistą, żeby nie było)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      chłodzenie bardzo niereferencyjne - białe a to już 5KM wiecej xD
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       a w ogóle to co to za firma - Sparkle? Nie słyszałem, co to jest?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Mam tę kartę i powiem że robi robotę. Gierki konwertowane z ps3 i x-box 360 na pc wszystkie latają na maksymalnych ustawieniach graficznych. Te najnowsze z peceta też.