Gry na konsole

Figurki uratują Nintendo?

przeczytasz w 1 min.

Nowy pomysł japońskiego giganta.

Nintendo postacie

Firma Nintendo od kilku już lat nie może pochwalić się najlepszymi wynikami finansowymi, a konsola Wii U zamiast podnieść, tylko jeszcze bardziej podkopała kondycję Japończyków. Gigant nie daje jednak za wygraną i ma nowy pomysł. Przygotuje własną odpowiedź na Skylanders i Disney Infinity, jednak skala ma być znacznie większa – cóż to więc za figurki?

Nintendo Figurine Platform  lub po prostu NFP to kolekcja figurek z wizerunkami takich bohaterów jak Mario czy Zelda. Już wkrótce będziemy mogli wykorzystywać je w różnych grach na konsolę Wii U. Będą one w stanie przechowywać dane, dzięki czemu całość nabierze iście RPG-owego wymiaru – będziemy mogli rozwijać swoje postaci i dostosowywać je do własnych upodobań.

W pierwszej połowie przyszłego roku figurki NFP będą także dodatkowo miały specjalny czytnik NFC (Wii U GamePad ma wbudowaną tę funkcję), który pozwoli na korzystanie z nich również na konsolce 3DS.

Nintendo NFP

„Co jest unikatowe w przypadku NFP to fakt, że nie są klasyfikowane jako akcesoria tworzone z myślą o konkretnych produkcjach [w przeciwieństwie do Skyladners i Disney Infinity – dop.], ale jako platforma. Innymi słowy figurki, które użytkownicy mogą kupować i kolekcjonować będą współpracować z wieloma tytułami. Dążymy do opracowania większej liczby produkcji zgodnej z naszymi figurkami” – powiedział Satoru Iwata, szef Nintendo.

Pierwsze gry kompatybilne z Nintendo Figurine Platform zaprezentowane zostaną już podczas tegorocznych targów E3, które odbędą się w dniach 10 – 12 czerwca.

Źródło: Eurogamer, NewsLocker

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  i figurki po 300 zl ...
  • avatar
   limera1n
   7
   nie wróżę temu sukcesu
   • avatar
    SamWit
    2
    nie.
    • avatar
     Kershav
     2
     A mi za to pomysl sie podoba. Jedna rozwijana postac do wielu gier. Tego jeszcze nie bylo.
     • avatar
      mrdiablin
      0
      A ja wolę Reksia :)