Konsole do gier

Nintendo NX wydajniejsze niż PS4? Nowe doniesienia

przeczytasz w 1 min.

Według nieoficjalnych informacji firma Nintendo chce na dobre włączyć się do rywalizacji z Sony i Microsoftem.

Nie cichną plotki na temat zapowiedzianej (i wciąż niezaprezentowanej) konsoli Nintendo NX. Najnowsze doniesienia pochodzą od użytkownika 10k z NeoGAF, którego post doczekał się potwierdzenia prawdopodobieństwa ze strony moderatorów forum. Jeśli te informacje faktycznie są prawdziwe, „wielkie N” może być na drodze do bardzo dużego sukcesu.

Wcześniej mówiło się, że konsola Nintendo NX będzie tak wydajna jak Xbox One. Nowe doniesienia sugerują zaś, że oparte na architekturze x86 urządzenie będzie pod każdym względem mocniejsze niż PlayStation 4. To, w połączeniu z wcześniejszymi plotkami na temat bardzo prostego tworzenia gier pod system Nintendo, mogłoby przełożyć się na zwiększone zainteresowanie producentów tą konsolą.

Zanim jednak ci producenci zostaną przyciągnięci, na Nintendo NX zadebiutować maja porty czterech hitów z Wii U. Przeniesione na nową konsolę mają zostać gry The Legend of Zelda, Super Smash Bros. oraz dwie ubiegłoroczne, ciepło przyjęte produkcje, mianowicie Super Mario MakerSplatoon

Zwykła plotka czy prawda – nie wiadomo. Mówi się jednak, że Nintendo jeszcze w tym miesiącu zorganizuje wydarzenie, podczas którego ujawni szczegóły swojej tajemniczej konsoli. Liczycie na to?

Źródło: GamingBolt

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  prime27pl
  12
  Żaden wyczyn , ps4 nie grzeszy mocą.
  • avatar
   AntySyjon
   9
   Raczej trudno by było wydać 3 lata po premierze PS4, konsolę o gorszych parametrach
   • avatar
    gural23
    3
    Oczywiście że tak. Wyjdzie to na dobre nam, konsumentom.
    • avatar
     Eyesofthesouth
     1
     Jeżeli na tym NX wszystkie multiplatformowe gierki będą tak samo działały jak na PS4 i w dodatku będzie przynajmniej tyle samo exów jak na Wii U to Nintendo może być lepszym wyborem. Chociaż mi osobiscie zwisa jak działają multiplatformowe gierki na konsoloach bo i tak w takie gry gram na kompie w 50-60fps a nie w marne 25-30fps. Jak już to tylko exy mnie interesują i jak narazie żadna z obecnych konsol nie oferuje ich wystarczająco dużo
     • avatar
      sn00p
      0
      Mam działające Super Nintendo Entertainment System i Game Cube. Niestety od czasu Game Cbe nic większego się nie wydarzył.