Konsole do gier

Nintendo zapowiada konsole 3D

Maciej Piotrowski | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Kolejny gigant branży konsolowej przymierza się do 3D. Nintendo zapowiedziało właśnie oficjalnie konsolę przenośną zdolną wyświetlać obraz 3D bez konieczności posiadania specjalnych okularów.

Nintendo 3DS, bo taką tymczasową nazwę nosi nowe urządzenie Nintendo, będzie następcą cenionej przez graczy serii konsol przenośnych.  Niestety na tę chwile naprawdę niewiele o nim wiadomo. Japoński potentat ujawnił jedynie, że gry na tę konsolkę będą miały znacznie lepszą oprawę graficzną i będą mogły wyświetlać efekty trójwymiarowe bez konieczności posiadania specjalnych okularów. Zapewniona zostanie także wsteczna kompatybilność z grami z DSi.

W sieci krążą pogłoski sugerujące, że Nintedo 3DS wyposażone zostanie w rozwiązania podobne do zastosowanego w iPhone’ie akcelerometru. Być może to właśnie ten patent będzie odpowiadał za stworzenie złudzenia pełnej trójwymiarowości. Świetnym przykładem jak może to wyglądać jest gra Hidden 3D Image: There It Is! dostępna na japońskim DSiWare.

Nintendo 3DS ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku fiskalnym trwającym do 31 marca 2011 roku. Zgodnie z zapowiedziami japońskiego giganta więcej informacji o tej konsoli pojawi się podczas tegorocznych targów E3, które rozpoczną się już 15 czerwca 2010 r.

Źródło:
VG247.com, Polygamia.pl

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  fajnie się to prezentuje
 • avatar
  Konto usunięte
  niezły czad jeszcze jak by wyłaziło wszystko za ekran tak jak w filmach 3d to by był już mega czad
 • avatar
  robgrab
  tak samo dziala na iphone kamera w polaczeniu z akcelerometrem w paru grach. np to http://www.youtube.com/watch?v=SHHY1vvDakQ&feature=related
 • avatar
  Darxis
  Beznadzieja DS z 3D
 • avatar
  Konto usunięte
  ekraniki do krzyżoglądu? ciekawe
 • avatar
  scoobydoo19911
  M.E.G.A

  wogóle świetnie to wygląda taki efekt o ile nie mylę się nazywa się motion parralax i da się go uzyskać w każdym ekranie lcd(chociaż lcd nadaje się do tego najgorzej ze względu na kąty patrzenia) crt pdp oled itd.