Telefony

Nokia Kinetic: elastyczny telefon zaprezentowany

przeczytasz w 2 min.

Na odbytej imprezie Nokia World 2011, oprócz zapowiedzi nowych modeli telefonów - LumiaAsha, fiński gigant pokusił się również o prezentację jednego ze swoich rewolucyjnych prototypów. Mowa tutaj o telefonie Kinetic.

Nokia Kinetic to wciąż prototypowe urządzenie, którego najbardziej znamienitą cechą jest elastyczny wyświetlacz. Co ciekawe mimo, iż temat elastycznych wyświetlaczy pojawił się ostatnio kilka razy, to wciąż nie doczekaliśmy się pierwszego urządzenia tego typu w masowej sprzedaży. Najbardziej prawdopodobne jest, iż już w przyszłym roku, jako pierwszy na podbój naszych serc ruszy produkt firmy Samsung, a dokładniej Galaxy Skin. Jednak dzisiaj przyjrzymy się bliżej bliźniaczo podobnej w założeniach konstrukcji z Finlandii.

elastyczny telefon nokia - konspekt
Jakiś czas temu Nokia prezentowała już konspekty elastycznych telefonów

Podczas wspomnianej konferencji zaprezentowano działanie telefonu Kinetic - być może jest to jego kodowa nazwa. Prototyp jednak nie oferował zaawansowanych funkcji i być może był urządzeniem pozbawionym wielu funkcji spotykanych w smartfonach, czy jednak jest to prawdą? Tego na razie nie wiadomo, jednak po pierwszej prezentacji wiele na to wskazuje, bowiem zaprezentowano jedynie podgląd zdjęć. W dodatku urządzanie nie oferowało dotykowego ekranu oraz było stale podłączone przewodem zasilającym, co może wskazywać, iż telefon nie wykorzystywał akumulatora. Wspomniane jednak domysły odkładamy na bok i wracamy do samej prezentacji prototypu. 

Na konferencji, prototyp urządzenia został oddany do rąk zgromadzonych osób, dzięki czemu można było podziwiać jego działanie. Jak się okazuje, elastyczność telefonu została wykorzystana do sterowania urządzeniem. Jednak jak widać na zamieszczonym materialne wideo, jest ona wciąż niedopracowana, a co za tym idzie również nieco utrudniona.

Co ciekawe, aby przewijać bądź też powiększać oglądane zdjęcia należało jedynie wygiąć obudową telefonu w odpowiedni sposób. Mimo wszystko jego obsługa jest dosyć wymagająca, gdyż aby wykonać jakąkolwiek czynność trzeba posłużyć się obiema dłoniami.

nokia kinetic - elastyczny telefon

Chociaż zaprezentowana technologia wygląda bardzo obiecująco, to przed jej twórcami wciąż daleka droga. Niestety nie wiadomo kiedy pierwsze urządzenia Nokii z elastycznym ekranem trafią do sprzedaży.

Co sądzicie o sterowaniu funkcjami smartfona poprzez jego wyginanie?
 

Więcej o firmie Nokia i jej produktach:

Źródło: TechSpot, YouTube

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  1
  Coś słabo się wygina - liczyłem na przynajmniej 90* ;D
  No nic, czekamy na Nokię Morph:
  http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Nokia_pokazuje_koncepcyjny_telefon_Morph-2693.html
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Takie sobie.

   BTW: od pewnego czasu mam problemy z filmami z YT na Benchmarku - zamiast filmu jest czarny kwadracik. To jedyna strona gdzie cos takiego ma miejsce.
   • avatar
    Michur
    1
    Ciekaw jestem jaka jest graniczna ilość zgięć takiego telefonu.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Wygląda jak pilot do TV o którym kiedyś tutaj pisano.
     Patrząc na pierwsze zdjęcie myślałem że zaprezentowali w końcu tą Nokie 888 a tu taki zonk
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ten koncept z ta podpaska na pierwszym obrazku to był za czasów nokii N95/N96 już przedstawiony. Troszkę rozczarowuje film bo jednak do wizji z konceptu jeszcze kawal drogi ale szczerze mówiąc to dawno o tym pomyśle zapomniałem sądząc ze na szkicach się skończyło.. a tu niespodzianka :) jednak coś tam tworzą.
      • avatar
       -NoN-
       0
       zapowiada się obiecująco ze względu na potencjalnie dużą odporność na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne.