Konsole do gier

Nokia wskrzesza N-Gage

przeczytasz w 0 min.

Fiński koncern postanowił wskrzesić N-Gage – tym razem nie chodzi jednak o przenośną konsolkę do gier, a o sklep internetowy z grami dla telefonów komórkowych. Nokia zapowiedziała, że odpowiedni portal będzie gotowy już w listopadzie, a znajdą się na nim tytuły od największych wydawców w branży.

Po spektakularnej klapie konsoli N-Gage, koncern doszedł do wniosku, że będzie udostępniał gry wszystkim użytkownikom swoich komórek. Aby sobie pograć, będą oni musieli ściągnąć ze strony specjalną aplikację N-Gage. W przyszłych telefonach, takich jak N81, czy N95 8GB będzie ona firmowo zainstalowana już w momencie kupna.

Gry w serwisie będą sprzedawane za 6-10 Euro w zależności od tytułu. Każda pozycja zostanie zaoferowana wraz z wersją demo do pobrania za darmo. Pełne wersje będzie można ściągać za pośrednictwem telefonu lub komputera PC. Pojawi się również usługa multiplayer, ochrzczona nazwą N-Game Arena.

Za gry w serwisie N-Gage odpowiedzialne będą między innymi takie firmy, jak EA Sports, Capcom, czy Vivendi. Należący do Nokii oddział Nokia Publishing również zajmie się tworzeniem tytułów dla nowej platformy. W 2005 roku zyski z gier na telefony komórkowe wzrosły o 80% - to lukratywny, szybko rosnący rynek, na którym można spodziewać się powstawania coraz większej liczby dobrych tytułów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!