Konsole do gier

Nokia wskrzesza N-Gage

przeczytasz w 0 min.

Fiński koncern postanowił wskrzesić N-Gage – tym razem nie chodzi jednak o przenośną konsolkę do gier, a o sklep internetowy z grami dla telefonów komórkowych. Nokia zapowiedziała, że odpowiedni portal będzie gotowy już w listopadzie, a znajdą się na nim tytuły od największych wydawców w branży.

Po spektakularnej klapie konsoli N-Gage, koncern doszedł do wniosku, że będzie udostępniał gry wszystkim użytkownikom swoich komórek. Aby sobie pograć, będą oni musieli ściągnąć ze strony specjalną aplikację N-Gage. W przyszłych telefonach, takich jak N81, czy N95 8GB będzie ona firmowo zainstalowana już w momencie kupna.


Gry w serwisie będą sprzedawane za 6-10 Euro w zależności od tytułu. Każda pozycja zostanie zaoferowana wraz z wersją demo do pobrania za darmo. Pełne wersje będzie można ściągać za pośrednictwem telefonu lub komputera PC. Pojawi się również usługa multiplayer, ochrzczona nazwą N-Game Arena.

Za gry w serwisie N-Gage odpowiedzialne będą między innymi takie firmy, jak EA Sports, Capcom, czy Vivendi. Należący do Nokii oddział Nokia Publishing również zajmie się tworzeniem tytułów dla nowej platformy. W 2005 roku zyski z gier na telefony komórkowe wzrosły o 80% - to lukratywny, szybko rosnący rynek, na którym można spodziewać się powstawania coraz większej liczby dobrych tytułów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login