Technologie i Firma

NovoPro: Bezprzewodowe prezentacje i wspólna praca uczestników na Androidzie

przeczytasz w 2 min.

NovoPro wyświetla obraz z czterech urządzeń jednocześnie, a podłączonych może być do 64 tabletów, smartfonów lub komputerów.

NovoPro

NovoPro od Vivitek to system do bezprzewodowych prezentacji. Działające na Androidzie urządzenie pozwala na współpracę przez Wi-Fitabletami i smarfonami, streaming w HD i wyświetlanie obrazu z kilku urządzeń. Producenci zapewniają o użyteczności NovoPro jako sprzętu dla firm i do celów edukacyjnych.

Jeszcze do 12 lutego, na targach ISE 2016 w Amsterdamie można przetestować nowe urządzenie Vivitek, czyli NovoPro. Według producentów, to rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie podczas biznesowej burzy mózgów i w sali wykładowej.

Przynieś swój sprzęt na bezprzewodową prezentację

Nowe urządzenie od Vivitek służy do prowadzenia bezprzewodowych prezentacji. Podczas pracy może działać jako hotspot, lub podłączyć się do istniejącej sieci Wi-Fi, a także pracować przez gniazdo LAN. Połączenie może być zabezpieczone hasłem lub kodem PIN. Pracujący na systemie Android NovoPro jest sprzętem wpisującym się w coraz popularniejszy standard BYOD (Bring Your Own Device). Oznacza to, że podłączyć się z nim mogą użytkownicy narzędzi opartych na Android, iOS, Windows, MacOS czy ChromeOS.

W takim układzie możliwy jest streaming materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości oraz dzielenie się plikami przez sieć. Transmitowany przez sprzęt Viviteka obraz może mieć nawet sześćdziesiąt klatek na sekundę i  rozdzielczość UHD (3840 x 2160), lub FullHD. NovoPro wyświetla obraz z czterech urządzeń jednocześnie, ale łącznie podłączonych może być do 64 tabletów, smartfonów lub komputerów. Możliwe jest także podłączenie pendrive’a przez port USB i uruchomienie prezentacji bezpośrednio, bez używania zewnętrznego urządzenia. Prowadzący ma pełną kontrolę nad wyświetlaną treścią.

Podczas prezentacji aktywny jest tryb białej tablicy. Pozwala on na tworzenie w czasie rzeczywistym notatek, które są nanoszone na wyświetlany obraz.

Ile kosztuje NovoPro?

NovoPro jest dostępny w cenie 3299 zł brutto z VAT. Zestaw NovoPro i Lauder (4 szt.) można nabyć za 4199 zł brutto z VAT, zaś NovoLauncher (4 szt.) w cenie 1499 zł brutto z VAT. Zestaw oparty jest o system Android i posiada wbudowaną pamięć 8 GB, czytnik kart microSD oraz pełnowymiarowy port USB.

Obok podstawowego urządzenia oferowana jest także przystawka USB o nazwie NovoLAuncher, pozwalająca na przesyłanie obrazu z komputera, bez konieczności instalowania dedykowanego obrogramowania.

Parametry NovoPro

 • CPU: ARM Cortex A9 Quad-Core Processor at 1.6 GHz
 • Pamieć RAM: 1GB DDR
 • Pamieć wewnętrzna: 8GB + slot kart MicroSD
 • Wi-Fi: 802.11 AC (2.4 GHz & 5 GHz) (b/g/n) 2T2R
 • Ethernet: (RJ45) 10/100 (x1)
 • USB: USB 2.0 typ A (x1)
 • HDMI  X1 (obsługa audio)
 • Zasilanie: MicroUSB (5,35 V / 2 A)
 • Czujnik podczerwieni: Tak, dla pilota (x1)
 • Wymiary: 120 x 75 x 16 mm
 • Waga: 128 g

Źródło: INDALO Public Relations

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

  Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!