Konsole do gier

Nowa PSP Slim krócej działa na baterii

przeczytasz w 0 min.

Nowa, przenośna konsolka PlayStation Portable Slim firmy Sony, która pojawiła się na rynku zaledwie kilka tygodni temu, cechuje się mniejszym rozmiarem i wagą od swojej „grubszej” poprzedniczki. Udało się to osiągnąć między innymi dzięki zastosowaniu nowej, pomniejszonej baterii. Producent obiecywał, że zredukowany rozmiar akumulatora nie będzie oznaczał krótszego czasu pracy konsoli, ba, pojawiały się nawet plotki o jego wydłużeniu, co miało być zasługą zoptymalizowanego zużycia energii przez elektronikę PSP. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest naprawdę. Do porównania wzięliśmy starą, „grubą” PlayStation Portable oraz nową, cieńszą PSP Slim. Na obu włączyliśmy Ridge Racera, a na zegarkach uruchomiliśmy stopery.

Okazało się, że starsza wersja konsoli była w stanie wytrzymać więcej. PSP Slim wyczerpała się po 4 godzinach pracy, natomiast jej poprzedniczka działała o 45 minut dłużej. Za to po podłączeniu ładowarki sytuacja się odwróciła – cieńsza PSP naładowała się do 100% w ciągu 2 godzin, o godzinę szybciej od poprzedniczki.


Wnioski? Cóż, z jednej strony można narzekać, że krytykowana za niezbyt długie działanie na baterii PlayStation Portable w nowej wersji działa na niej jeszcze krócej. Z drugiej strony, dla wielu osób mniejszy rozmiar i waga będą warte poświęcenia dodatkowych trzech kwadransów gry.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login