Gry komputerowe

Nowy Homeworld a nauka, czyli gra vs rzeczywistość

przeczytasz w 1 min.

Czy to, co widzimy na ekranie ma w ogóle coś wspólnego z tym, co mogłoby wydarzyć się w rzeczywistym świecie?

Od kilku dni na polskim rynku dostępna jest specjalna wersja gry Homeworld: Deserts of Kharak – Edycja Morza Wydm przygotowana przez wydawnictwo Techland. Firma kontynuuje promowanie tego tytułu bardzo ciekawym materiałem wideo.

Ile wspólnego z rzeczywistością ma gra Homeworld: Deserts of Kharak? Na to pytanie odpowiada Karol Wójciki, ekspert z zakresu astronomii i znany popularyzator nauki. W opublikowanym dziś materiale wideo analizuje również pod kątem faktów naukowych dzieło ekipy Blackbird Interactive.

„Jak podboje obcych planet, których wizję roztacza przed graczami seria Homeworld, mają się do rzeczywistych osiągnięć w tej dziedzinie? W czym Kharak przypomina Marsa, do wyprawy na który szykuje się ludzkość? Jaka jest specyfika pustynnych planet i czy na ich piaszczystej powierzchni faktycznie możliwe byłoby prowadzenie działań wojennych?” – zobaczcie ten film, aby się dowiedzieć:

Gra Homeworld: Deserts of Kharak spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem graczy, którzy chwalą jej twórców za zachowanie najważniejszych elementów kultowych pierwowzorów i dodanie do nich interesujących nowości. W Edycji Morza Wydm zadebiutowała tydzień temu. To nie lada gratka dla fanów serii – obejrzyjcie unboxing, a sami się przekonacie.

Źródło: Techland

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Next_Gen_1987
    2
    Zależy, w takim ''Battlefieldzie'' realizm jest jak najważniejszy dla mnie, ale już w FlatOut 2 jest zupełnie odwrotnie bo liczy się totalna rozwałka i zabawa ;-)