Karty graficzne

Nvidia 3DTV Play dostępne w sprzedaży

przeczytasz w 2 min.

NVIDIA 3DTV Play, oprogramowanie, które pozwala nam grać w trójwymiarowe gry na telewizorach obsługujących 3D w końcu trafiło do sprzedaży w samodzielnej wersji (poza zestawem 3D Vision Kit). Na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Nie rozumiem tego całego szału na technologię 3D. Filmy w 3D, systemy operacyjne w 3D, gry w 3D, a wszystko to zaczeło się od Camerona i jego bardzo kontrowersyjnego Avatara.

Warto przeczytać:

3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu?

W każdym razie, NVIDIA od niedawna udostępnia poprzez NVIDIA Store samodzielną wersję NVIDIA 3DTV Play. Jest to oprogramowanie, które pozwala podłączyć komputer z telewizorem obsługującym 3D, a tym samym oglądać standardowe filmy i gry w stereoskopowym 3D. Dotąd aby korzystać z tego narzędzia konieczny był zakup NVIDIA 3D Vision Kit - zestawu, w którego skład wchodził nadajnik oraz okulary 3D. 

Wersja samodzielna zainteresuje osoby, które dysponują już własnym zestawem 3D. Dodatkowo musi dysponować kartą graficzną obsługująca technologię 3D Vision oraz telewizorem HD 3D z portem HDMI 1.4. Ponadto, potrzebny jest komputer z zainstalowanym system Windows Vista lub Windows 7, dwurdzeniowym procesorem oraz 2 GB pamięci RAM.

Oprogramowanie pozwoli nam na granie w standardowe gry przeniesione w pełne 3D na ekranie telewizora. Prócz tego możliwe będzie również oglądania zdjęć i filmów zapisanych na dyskach Blu-ray w jakości 1080p, wszystko oczywiście ze stereoskopowym obrazem. To wszystko dzięki procedurom dekodowania, które są możliwe dzięki potężnej mocy układów NVIDII. W zamyśle oprogramowanie miało wyświetlać wszystkie gry (stare i nowe) w trójwymiarze, jednak teraz NVIDIA na swoich stronach chwali się około 500 popularnymi grami. Aby ostudzić nieco zapał zainteresowanych oprogramowaniem, informujemy, że aby pograć sobie w 3D potrzebny jest wydajny komputer zdolny wyświetlić grafikę z gry w rozdzielczości 1080p z prędkością 24 klatek na sekundę. Aby mieć pewność, że nasza karta graficzna jak i telewizor są kompatybilne z 3DTV Play, warto odwiedzić tę stronę.

Cena 3DTV Play wynosi 39,99 dolarów i niestety póki co oprogramowanie dostępne jest jedynie w Stanach Zjednoczonych. Możemy jednak pobrać 14 dniową wersję próbną.
 

Źródło: TCM

Polecamy artykuły:  
Optymalne karty graficzne do NFS: Hot Pursuit
Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850
TOP-10: Dyski twarde i SSD

 

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "Nie rozumiem tego całego szału na technologię 3D. Filmy w 3D, systemy operacyjne w 3D, gry w 3D, a wszystko to zaczeło się od Camerona i jego bardzo kontrowersyjnego Avatara."

  co to ma byc? z pamietnika 15latki?
  • avatar
   wildthink
   0
   Kolejny sposób na wyciągnięci kasy z naszych kieszeni. Full HD już się przejadło, teraz moda na 3D. Za kilka lat znudzi się 3D będzie 4xHD albo coś innego. I tak wkoło. Trzeba tylko nabrać dystansu i będzie OK.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Te wszystkie nowe technologie przypominają za każdym razem co marketing robi z mózgu konsumentom. Prosty przykład - telewizory LED. Różnica w cenie zwraca się czasami dopiero po 5 latach użytkowania. Za 5 lat te telewizory padną i każdy wymieni je na nowe. Wniosek? Po co przepłacać.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "zaczęło się od Camerona i jego bardzo kontrowersyjnego Avatara"

     Wcześniej 3D nie stwierdzono?

     Co do 3D i nowych technologii to powiem tylko, że jestem operatorem w kinie i przez te nowe technologię za rok 3/4 kinooperatorów straci pracę =/ Ale 3D lubię, nowe technologie również - po prostu rozwój technologiczny jak i zawodowy jest wskazany, a nawet obowiązkowy.
     • avatar
      Skaza
      0

      Technologia 3D absolutnie nie przemawia do mnie... Dlaczego mam kupić telewizor, podobno pozwalający na wyświetlanie obrazu 3D, następny przereklamowany film z efektami 3D i później siedzieć w idiotycznych okularach, by podziwiać dosłownie kilka pseudo efektów ?

      W przyszłości pojawi się zdecydowanie lepszy (według producentów i pseudo-znawców) sprzęt, w technologii 4D, 5D... w końcu 666D. Człowiek zapewne różnicy nie zobaczy, ale wszyscy i tak będą zachwyać się tym i lansować przed znajomymi ;)

      Nie zrozumcie mnie źle. Nie jestem przeciwnikiem innowacji i technologii, jednak moim zdaniem jest to zwyczajne wyciąganie kasy, ot przerost formy nad treścią. Może kiedyś skuszę się na ten wynalazek, ale biorąc pod uwagę obecnie pojawiające się filmy oraz programy telewizyjne - przez 99.9 % czasu spędzonego przed TV, człowiek nie doświadcza żadnego 3D.
      • avatar
       qLmasakra
       0
       Witam. Technologia ogólnie strasznie jeszcze niedopracowana-demówki i nic więcej. Brak ostrości i cały szereg innych braków ;] Chłyt marketindody ;] zresztą tak jak i ledy. Argument, że, można się przyzwyczaić jest dla mnie już nudzący. Co prawda nic innego nam sie nie proponuje. Bierzcie co wam dajemy tak obecnie podchodzi się do ludzi a na to żeby się sprzedawało pracuje tysiące specjalistów od wciskania ludziom niedrobionych zabawek - no ale przecież trzeba zarabiać już teraz. Pozrawiam.