Oprogramowanie

Nvidia GeForce Experience w odmienionej wersji

przeczytasz w 1 min.

Oprogramowanie Nvidia GeForce Experience to prawdziwy kombajn dla użytkowników kart graficznych GeForce. Właśnie pojawiła się jego nowa wersja.

Oprogramowanie GeForce Experience to najłatwiejszy sposób na aktualizację sterowników, optymalizację gier oraz rejestrowanie i dzielenie się najwspanialszymi momentami rozgrywek. Nvidia waśnie udostępniła nową wersję pakietu, w której wprowadzono  nowy interfejs użytkownika oraz łatwą w użyciu nakładkę.

GeForce Experience automatycznie powiadamia o dostępności nowych wersji sterowników do karty graficznej, a ich aktualizacja możliwa jest za pomocą jednego kliknięcia. Pakiet ten pozwala również na optymalizację ustawień w grach - analizuje konfigurację sprzętową komputera w oparciu o wykorzystywany procesor, kartę graficzną i monitor, a następnie automatycznie dostosowuje ustawienia w grach, aby zapewnić najwyższy komfort rozgrywki.

Na uwagę zasługuje również funkcja Nvidia ShadowPlay, która automatycznie rejestruje do 20 ostatnich minut rozgrywki. Właśnie udało Ci się dokonać czegoś niesamowitego? Po prostu wciśnij skrót klawiszowy, a materiał wideo zostanie zapisany na dysku. Można również skorzystać z trybu ręcznego, pozwalającego na rejestrowanie sekwencji wideo o dowolnej długości. Funkcja ta jest akcelerowana przez procesor graficzny, zatem znacząco nie wpływa na wydajność w grach.

Nowa wersja GeForce Experience została zaprojektowana od podstaw pod kątem szybszej pracy i wyższej wydajności. Oprogramowanie jest teraz trzy razy szybsze i wykorzystuje o połowę mniej pamięci operacyjnej niż wcześniej. Producent wprowadził zupełnie nowy interfejs użytkownika i łatwą w użyciu w grach nakładkę.

Nvidia GeForce Experience 3.0
Pobierz Nvidia GeForce Experience 3.0

Źródło: Nvidia

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NewUnnamedUser
  5
  Używam i polecam. To chyba jedyny program do nagrywania, który nie powoduje spadków fpsów w grach, chodzi płynnie, nie zużywając przy tym zasobów PC. Do tego można nagrywać pulpit - dobra sprawa nie tylko do gier, ale też jako nagrywanie instruktażowych filmików dla mniej zaawansowanych użytkowników komputera np. rodziny, znajomych. No i zawsze jest, że tak powiem na miejscu, bo nie trzeba pamiętać o doinstalowaniu innego tego typu programu, kiedy jest właśnie potrzebny. Fajna również jest opcja ShadowPlay, grając w coś czasem wydarzy się coś śmiesznego, albo dziwnego i wtedy chciałoby się to zarejestrować. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie powyższa opcja. Kiedyś też instalowałem tylko czyste sterowniki a resztę wywalałem, ale od dłuższego czasu instaluję z Geforce Experience, głównie właśnie dla tej (według mnie) bardzo dobrej opcji nagrywania.
  • avatar
   scooby
   5
   Dodajcie jeszcze jedna opcje w ankiecie:
   - Od obecnej wersji wymagajacej logowania nie uzywam.
   • avatar
    DanyGee
    3
    Dobry soft spełniający swoją funkcję (uwielbiam shadowplay).
    • avatar
     Balrogos
     2
     na GTXach shadowplay chodzi nadal na NVENC? i czy zrobili to jako osobny modul dedykowany dekodowaniu/kodowaniu czy nadal uzywa rpocesorow strumieniowych do tego celu? czy mozna zobzcyc roznie w jakosci pomiedzy GTX 9xx a GTX 1xxx.

     I koncowo optymalizacja i ustawienia graficzne lezą i kwicza, nie dosc ze zle ustawia opcje graficzne wielu brakuje to jeszcze nie mozna ich potem recznie zmieniac a i tak trzeba wejsc w panel sterowania nvidia dodac profil do gry i ustawic cala reszte rzeczy.
     • avatar
      NewUnnamedUser
      2
      Faktycznie, negatywnie zaskoczyli z tą rejestracją... no ale od tego jest śmieciowa poczta e-mail i fake facebook, więc problemu nie ma.
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Wcześniej przynajmniej mogłem przestawić usluge w systemie na ''ręczny'' a teraz ciągle mi sie ustawia na automatyczny w dodatku obowiązkowa rejestracja, ehh coraz gorzej.
       • avatar
        Dudi4Fr
        1
        No w końcu od zeszłego roku lecę na wersji Beta. Musze przyznać że w tej nowej wersji jest praktyczniej i szybciej.
        • avatar
         Foxy the Pirate
         1
         Shadowplay jest nawet przydatny :v
         • avatar
          KENJI512
          -1
          Mniej przejrzyste jak dla mnie, za duży nacisk na dodatkowe treści, które w sterownikach mnie nie interesują, a już NAJGORSZE to żałosny skrót alt+z, gdy chcemy napisać Ż i otwiera się okno shadowplay.... z ktorego nei korzystam, bo gram dla siebie, a nie by "Steamowac" i dowartosciowywac sie subskrybentami.
          • avatar
           Konto usunięte
           -6
           Jakieś śmieciowe programy.