Konsole do gier

NVIDIA SHIELD TV otrzymuje bardzo ważną aktualizację (Android 8.0 Oreo)

przeczytasz w 1 min.

NVIDIA SHIELD TV doczekała się kolejnej aktualizacji. Android 8.0 Oreo wprowadza przede wszystkim nowy ekran główny zapewniający bardziej komfortową obsługę, ale pojawiają się też inne nowości.

Chociaż NVIDIA SHIELD TV nie jest największą rynkową nowością, producent nie zapomina o użytkownikach, którzy zdecydowali się na zakup tego urządzenia. Dziś rozpoczął się proces wdrażania SHIELD Experience 7.0.

Aktualizacja rozpowszechniana jest poprzez OTA (over-the-air). Samo oznaczenie może nie mówić wiele i dlatego też wypada uściślić, iż mowa tu o oprogramowaniu bazującym na systemie Android 8.0 Oreo.

Nowości widoczne będą już na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim pojawia się bowiem nowy ekran główny. Jak twierdzi NVIDIA, po raz pierwszy w historii urządzeń do strumieniowania multimediów ulubione programy telewizyjne, filmy, muzyka, gry i aplikacje wyświetlane są na jednym ekranie. Można go personalizować - poprzez sekcję Ulubione aplikacje, funkcję Play Next (kontynuowanie od miejsca, w którym skończyło się grę lub oglądanie wideo) oraz Kanały.

NVIDIA SHIELD TV Android 8.0 Oreo

NVIDIA SHIELD TV Android 8.0 Oreo

Oczywiście aktualizacja przynosi też inne zmiany. Wprowadza m.in. najnowsze poprawki zabezpieczeń i opcję Połącz umożliwiającą ponowne sparowanie odłączonego gadżetu Bluetooth. Poza tym poprawia obsługę kontrolerów do gier i daje szansę na łączenie się z siecią Wi-Fi bez zrywania łączności Ethernet.

Więcej informacji na temat SHIELD Experience 7.0 naleźć można na stronie producenta.

Źródło: NVIDIA

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  grzech717
  3
  Posiadam od samego początku i jestem pod wrażeniem jak długo wspierają to urządzenie. Działa sprawnie i do kodi mega się nadaję! Jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim jak ktoś nie posiada Smart TV
  • avatar
   PeterMac
   3
   Super, poprawili dzialanie pada od Xbox One po Bluetooth gdzie juz sie nie bedzie rozlaczal po restarcie konsoli yeeeeahh
   "Resolves pairing issues with Xbox One controllers after system restart"
   Dlugo ich o to męczylem na forum oficjalnym :)
   • avatar
    Sancho
    1
    Miałem nadzieję że aktualizacja dotyczy też tabletu nvidia shield k1. Ciekaw jestem czy wydadzą nowy model tabletu z serii nvidia shield:)
    • avatar
     Sancho
     1
     Miałem nadzieję że aktualizacja dotyczy też tabletu nvidia shield k1. Ciekaw jestem czy wydadzą nowy model tabletu z serii nvidia shield:)
     • avatar
      seba_god
      0
      macie już aktualizacje na swojej konsoli? U mnie coś nadal nie ma. Da się wymusić czy coś?