Komputery

NVIDIA zapowiada standard dla overclockerów

przeczytasz w 0 min.

NVIDIA zapowiedziała nowy, wolny od opłat standard ESA – Enthusiast System Architecture. Będzie to specyfikacja, opisująca zasady odczytywania i modyfikacji parametrów różnych komponentów peceta – takich, jak karty graficzne, procesory, zasilacze, czy wentylatory.

Przez wiele lat entuzjaści komputerów i overclockerzy byli zmuszeni do korzystania z różnych aplikacji, które na różne sposoby, nie zawsze w pełni zgodne ze specyfikacjami producenta, odwoływały się do sprzętu. Powodowało to pewien chaos i ryzyko, że np. nowe karty graficzne nie będą współpracowały z istniejącą wersją oprogramowania do ich podkręcania. Teraz, dzięki nowemu standardowi, który będą stosować zarówno producenci hardware, jak i software, ma się to zmienić.


Standard ESA jest w pewnym sensie rozszerzeniem specyfikacji USB, tzn. urządzenia komunikujące się z komputerem będą musiały być z nim w jakiś sposób połączone za pośrednictwem USB – czy to za pośrednictwem porów zewnętrznych, czy wewnętrznych. Wsparcie dla nowego pomysłu NVIDII spotkało się ze wsparciem wielu firm, w tym tak znanych, jak Asus, HP, Dell, Thermaltake, czy Alienware.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login