Konsole do gier

Ogromna sprzedaż Wii z okazji świąt

przeczytasz w 1 min.

Świąteczny sezon zakupowy dobiega końca i firmy podliczają statystyki, dowiadując się, jakie produkty sprzedawały się dobrze, jakie kiepsko, a jakie przeszły najśmielsze oczekiwania. Nintendo ma duży powód do radości.

Sprzedaż konsoli do gier Nintendo Wii wyniosła 1,7 mln egzemplarzy zaledwie w ciągu tygodnia. Pomimo ciągle wspominanej przez media recesji, Nintendo i kilka innych firm mogą świętować w pełni. Konsola Wii cieszy się nieprawdopodobnie dużym uznaniem wśród kupujących. Wygląda bowiem na to, że Nintendo osiągnęło sprzedaż nie tylko dużą, ale i większą niż w analogicznym czasie przed rokiem. Nie mniej niż 1,7 mln egzemplarzy udało się sprzedać w jeden tydzień, w dodatku tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, co jest nowym rekordem na rynku stacjonarnych konsol do gier.


Nintendo Wii – niezwyciężony lider (Fot. Softpedia.com)

Jeśli chodzi o produkty konkurencyjne, czyli Xboksa 360 oraz PlayStation 3, firmy Microsoft i Sony nie mają już tak dużych powodów do zadowolenia. Sprzedaż Xboksa wyniosła nieco ponad pół miliona egzemplarzy, podczas gdy PS3 znalazło ćwierć miliona nowych nabywców.

W segmencie przenośnych konsolek Nintendo króluje po raz drugi. DS Lite zakupiło z okazji świąt aż 935 000 osób.

Nintendo pozostaje liderem i nie zanosi się na to, by Microsoft przejął palmę pierwszeństwa na rynku konsol do gier. Xbox 360 co prawda osiągnął niezłe rezultaty, a to za sprawą wprowadzonych obniżek cenowych, niemniej i tak nie ma najmniejszych szans aby dogonić Wii. Z kolei Sony nie wprowadziło żadnych promocji, nic więc dziwnego, że sprzedaż PS3 nie była zbyt wysoka. Co więcej, firma nieustannie traci na sprzedaży urządzenia – więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej wiadomości.

Źródło:Softpedia.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie wiem co ludzie widzą w tym Wii...