Telefony

Ogromne zainteresowanie mobilnym YouTube

przeczytasz w 2 min.

O tym, że YouTube jest jedną z najpotężniejszych marek, wie chyba każdy. Okazuje się, że mobilna wersja serwisu również zyskuje rewelacyjne wyniki. Czy na przeszkodzie ich dalszej poprawie staną limity pobieranych danych?

Mobilny internet zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę, a z każdym dniem liczba jego użytkowników rośnie. Jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych - YouTube - pochwalił się statystykami dotyczącymi swojej mobilnej wersji. Aktualnie platforma odnotowuje przeszło 200 milionów odtworzeń materiałów wideo dziennie, co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem. Oznacza to bowiem, że w ciągu jednej sekundy włączanych jest ponad 2 tysiące filmików - a to może robić wrażenie.

Warto przeczytać:
CES: REC - przyszłość komputerów Multimedia Center

YouTube Mobile sporo zyskuje też z pewnością dzięki bardzo inteligentnie prowadzonej polityce - z czasem dodawane jest coraz więcej opcji, a wszelkie ograniczenia są sukcesywnie likwidowane. Biorąc pod uwagę to, że coraz więcej osób zaczyna korzystać z internetu w telefonie, już wkrótce możemy być świadkami kolejnego, niesamowitego wyniku.

Warto jednak zauważyć, że komfortowe oglądanie wideo bez limitów na komórkach możliwe jest przede wszystkim w sytuacji, gdy jesteśmy w zasięgu darmowych hotspotów. A gdy chcemy korzystać z mobilnego abonamentu? W Polskich realiach o tanim strumieniowanym wideo tą drogą większość z nas może jedynie pomarzyć. Również i w innych krajach coraz trudniej o plan taryfowy bez limitów na pobierane dane. Prawdopodobnie ostatnią siecią, która oferuje taki mobilny internet, jest  Virgin Mobile. Niestety, za miesiąc użytkownicy i tej sieci będą mieli utrudnione zadanie - po pobraniu 5 GB (w ciągu miesiąca) danych, prędkość będzie obcięta do poziomu praktycznie uniemożliwiającego komfortowe oglądanie wideo.
 

A czy Wy korzystacie z mobilnego internetu i mobilnego YouTube’a?

Źródło: TGDaily, DailyTech

Polecamy artykuły:  
Optymalne karty graficzne do NFS: Hot Pursuit
Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850
TOP-10: Dyski twarde i SSD

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Odnosi sukcesy ale za granicą.W polsce przy tej prędkości i przerywaniu łączy w każdej wsi to nie będzie komfortowe oglądanie. Przez parę lat będzie lamersko ale może później się poleprzy.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Niemozliwe! Przeciez slyszalem, ze flash nie jest nikomu potrzebny!
   • avatar
    QszaQ
    0
    jest tylko jeden problem, wielu filmów, które są dostępne normalnie, nie obejrzymy w mobilnej wersji...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A ja mam YouTube w iPhonie i nie potrzebuje wchodzić na stronę by obejrzeć każdy film z zakładki Popularne, Ulubione, Moje filmy czy Subskrybcje. Ot co.
     • avatar
      Michur
      0
      a joemonstera też sobie obejrzysz ?
      • avatar
       Michur
       0
       ja od roku przeglądam benchmarka z telefonu (teraz też) i powiem że jest ok tylko musza byc spelnione nastepujace warunki:
       1. najlepiej jak jestesmy w strefie szybkiego neta
       2. 4 cale to minimum jak ktos dużo przeglada inaczej szkoda wzroku
       3. 500mb spokojnie starczy na przegladanie stron i odpalenie kilku filmików w miesiącu jak kos chce you tube to min. dwa razy tyle
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Korzystam tylko jak WiFi w pobliżu ;)