Wydarzenia

Olimpiada w Soczi zawładnęła Internetem

z dnia
Diana Socha | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Diana Socha
42 komentarze Dyskutuj z nami

Igrzyska jeszcze się nie zaczęły, a sieć już jest pełna relacji i doniesień z Soczi. Dość nietypowych.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi startują już 7 lutego. Do miasta, które internauci moga podziwiać na specjalnie przygotowanej mapie od kilkunastu dni tłumnie zjeżdżają olimpijczycy, dziennikarze i kibice, a internet ugina się od przedolimpijskich wiadomości. Wiadomości umiarkowanie optymistycznych - choć jak mówią – punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Rosja wydała na organizację olimpiady już prawie 60 mld dolarów. Tymczasem media, olimpijczycy i goście donoszą, że Soczi nadaj jest jednym wielkim placem budowy. Na Twitterze znajdziemy setki wpisów i dziesiątki zdjęć ukazujących absurdy rosyjskiej organizacji.

Pomijając już kwestię grupowych toalet, o których można poczytać na największych portalach informacyjnych, mamy kilka innych ciekawostek. Po pierwsze sieci. Sieci wszelakie do specjalności Rosjan chyba nie należą. Cieplne mają wyjścia w połowie kondygnacji...

… zasilania natomiast na wysokości głów śpiących gości. Choć tutaj może efekt był zamierzony – a nuż śpiący gość będzie chciał naładować telefon (a jak wiadomo, ten trzyma się pod poduszką, by nikt go nie ukradł), tudzież zabrał ze sobą koc lub poduszkę elektryczną, w razie obawy przed rosyjskim chłodem.

Z dostępem do Internetu jest ogólnie nieciekawie. Choć są szczęśliwcy, którzymają do niego dostęp i to we własnym pokoju.

Mniej szczęśliwi goście nie maja nawet pokoi, które rezerwowali w nowo wybudowanych hotelach, choć obsługa zapowiada, że w najbliższych dniach powinni dostać do nich klucze.

Wracając jednak do sieci, od których zaczęliśmy. Sieć telefoniczna ogólnie działa. W niektórych pokojach pojawiły się nowe aparaty telefoniczne. Oryginalnie zapakowane, w pudełkach, do samodzielnego podłączenia przez gości.

Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie Igrzysk, mając nadzieję, że Rosjanie zdążą ukończyć infrastrukturę techniczną, byśmy mogli podziwiać zmagania olimpijczyków „na żywo”, a nie przez portale społecznościowe i amatorskie relacje.

Źródło: Twitter, inf. własne

 

 

Komentarze

42
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  StartX_pl
  Rosja to nie kraj tylko rosja to stan umysłu i styl życia.
  24
 • avatar
  NaRaKu
  Szczerze mówiąc - nie jestem zdziwiony tymi zdjęciami. Na prawdę, pełny profesjonalizm...
  19
 • avatar
  piotrek8x
  Podobnie jak Polska w okolicach Euro.
 • avatar
  Patrick.
  Rosja i wszystko jasne : )
 • avatar
  Fiona
  Przestańcie z tymi bzdurami o olimpiadzie w Krakowie.

  Kto za to zapłaci - niechby to było nędzne 20 mld USD ?
  kosmici ?
  górale z zakopca ???
 • avatar
  Komhir
  Nie wiem jakim cudem te igrzyska mogły pochłonąć 50 mld dolarów. Pewnie wielu ludzi się na nich wzbogaciło.
 • avatar
  collapse1
  To czekamy na snowboard'owe narty i skocznie ( gdzie skaczemy z dołu do góry)... :D
 • avatar
  kubuch
  Za to u nas na EŁRO wszystko było idealne .Do dziś nie dokończono autostrad które miały już być na 2012. Stadiony budowane na odwal się . Dworce kolejowe również nie wyremontowane. Można by wymieniać jeszcze długo.Nie ma to jak krytykować innych.
 • avatar
  dolph
  A Polska ekipa tam pojedzie i będzie bić brawo... żenada!!!
 • avatar
  hynio
  a ciekawe jak na nas patrzał zachód przyglądając się przygotowaniom do igrzysk na euro
 • avatar
  Konto usunięte
  A Polacy tak przypuszczam jak zawsze przegrają
 • avatar
  michal0120
  takie rzeczy tylko w Rosji
 • avatar
  E-REVO
  "Olimpiada w Soczi zawładnęła Internetem". Chyba Igrzyska...
 • avatar
  asceta
  Ja zaś jestem zdania, że gospodarze powinni pokazać gościom jak się żyje w ich kraju, jakie mają zwyczaje, tradycje, rozwiązania techniczne. Niech goście odczują jak na co dzień żyją gospodarze. A tu dziennikarze wymagają... No właśnie, czego? Pokój mają, w pokoju temperatura dodatnia - jak się nie podoba to niech lufcik w kiblu otworzą. Klamki wypadają? Przecież w rosji każdy na taką ewentualność ma kombinerki w kieszeni. Woda w hotelu jest żółta? Przecieć można ją przefiltrować ręcznikiem. Studzienki nie przykryte? Przecież jak sportowcy będą narty nieść to i tak na nich zawisną i nic się nie stanie. Czemu wszyscy na siłę starają sie europizować Rosję? Zamiast do sytuacji podejść jako do swoistego poznawania obcej kultury zmieszaniej ze szkołą przetrwania, co za kilka lat wspominali by ze wzruszeniem, to oni marudzą - bo grzejnik wysoko (to po to by dziennikarze ich nie ukradli).
 • avatar
  Lord_Nikkon
  Rosja to stan umysłu. :P
  -1
 • avatar
  Dudzio993
  Dosłownie ludzie chcą po całym dniu zabawy doładować energie w wygodnym (?) łóżku :)
  -1
 • avatar
  DeRej
  Ciekawe ile u nas pójdzie z budżetu Olimpijskiego na łapówki i ile firm budowlanych padnie.Pewnie więcej niż na Euro.A jak widziałem dokument o Soczi to łapówki pochłonęły nawet 80% budżetu danej inwestycji.
  -2
 • avatar
  kulkolo
  Polecam obejrzenie filmu dokumentalnego "Igrzyska Putina". Można się z niego dowiedzieć jak to się stało że pomimo fury pieniędzy wydanych na tą imprezę (ok 50 mld. $), teraz można robić takie ciekawe fotki niedoróbek... Zimowe Igrzyska Olimpijskie w klimacie subtropikalnym
  -2
 • avatar
  malyedgar
  Dokładnie tak będzie u nas, jak będziemy mieli Olimpiadę w Krakowie ...
  Igrzysk lud się domaga!
  -9
 • avatar
  Gornik Steve
  Gratuluję zerżnięcia artykułu i tekstu z Onetu.