Systemy operacyjne

OnePlus 3 i OnePlus 3T otrzymują Androida O

przeczytasz w 1 min.

Producent rozpoczyna wdrażanie aktualizacji. Pod OxygenOS 5.0 kryje się Android 8.0 Oreo.

OnePlus 3OnePlus 3T to smartfony oferujące na tyle dobrą relację ceny do możliwości, że znalazły sporą grupę nabywców. Zainteresowały również mieszkańców naszego kraju, a skoro tak to warto wspomnieć o tym, iż producent rozpoczął wdrażanie nowej aktualizacji.

I jest ona bardzo istotna, ponieważ przynosi OxygenOS 5.0. Wprawdzie producent określa swoje rozwiązanie autorskim systemem, ale nie jest tajemnicą, że mowa tutaj o przemodelowanym Androidzie. Pod OxygenOS 5.0 kryje się Android 8.0 Oreo.

Spodziewać można się wszystkich najważniejszych nowości przygotowanych przez Google, między innymi trybu Picture in Picture czy zmienionego menu szybkich ustawień. Więcej pisaliśmy o tym zresztą przy premierze Androida O. Aktualizacja obejmuje tu także pakiet bezpieczeństwa (z września).

Android 8.0 Oreo

Udało się dotrzymać wcześniejszych deklaracji, wedle których aktualizacja miała zostać udostępniona przed końcem roku. Trzeba jednak pamiętać, iż wdrażana jest stopniowo i u niektórych pojawić może się z kilkudniowym opóźnieniem.

Już wcześniej zapowiedziano, że będzie to ostatnia z dużych aktualizacji. Właściciele wymienionych smartfonów nie powinni nastawiać się na kolejnego Androida.

Źródło: forums.oneplus

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Qazzy
  5
  Na swoim O+3 mam od wczoraj, wystarczy się połączyć przez VPN (Kanada).
  No jak jedną dużą? Chyba 31.12.2016 była aktualizacja do nugata, teraz do oreo, więc z "dużych" co najmniej dwie, "małych" aktualizacji nawet nie zliczę.
  • avatar
   Lord Arthas
   -9
   Brawo. Tak chwalą tą firmę, a ten telefon dostał tylko jedną dużą aktualizację i to by było na tyle :)