Smartfony

OnePlus chce oferować smartfony bez aparatów. Przynajmniej na pierwszy rzut oka

przeczytasz w 1 min.

Przechadzasz się po sklepie. Na półce ze smartfonami widzisz model bez aparatów. Zatrzymujesz się, prawda? A po chwili odkrywasz, że aparaty jednak są na miejscu.

Ukryte aparaty w smartfonach OnePlus

OnePlus pochwalił się koncepcyjną wizją rozwiązania, które po pojawianiu się może poskutkować powyższym scenariuszem. O co dokładnie chodzi? O skuteczne maskowanie aparatów za pomocą szkła elektrochromatycznego, które jest w stanie zmieniać swoje właściwości niezależnie od warunków świetlnych. W takim wypadku wystarczy jedynie sygnał elektryczny, aby wspomniane szkło pokrywające obiekty mogło przejeść w tryb przyciemniony i tym samym wywołać wrażenie znikającego aparatu.

Zapowiedziane rozwiązanie opracowywane jest wspólnie z firmą McLaren. Nieprzypadkowo. OnePlus współpracował z nią już wcześniej przy limitowanych edycjach niektórych smartfonów. Poza tym McLaren wykorzystuje podobne pomysły w swoich samochodach.

O OnePlus Concept One więcej dowiemy się na CES 2020

Na targach CES 2020 zaprezentowany zostanie smartfon wykorzystujący omawiane rozwiązanie. Nie znaczy to jednak, że od razu dowiemy się, kiedy trafi do sprzedaży. Możliwe, że producent pochwali się teraz jedynie ideą, a zacznie wdrażać ją nieco później. O ile spotka się ona z ciepłym przyjęciem.

Źródło: OnePlus

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  5
  Ooo i to jest jakaś innowacja...
  • avatar
   Żałosny spamer 3
   0
   Uwaga na spamerów z www.bit.ly/SzukamDziewczyny. Próbują przesłać trojana i wykradać dane.
   • avatar
    Torrentowy Pirat
    -7
    Jacy oni chcą być intrygujący i tajemniczy haha! Niech lepiej zaczną robić lesze telefony, a szczególnie niech usprawnią system aktualizacji.