Smartfony

OnePlus One: dziś druga godzina otwartej przedsprzedaży smartfona

przeczytasz w 1 min.

Trudno o inne tego typu urządzenie, którego sposób zakupu byłby tak skomplikowany.

OnePlus One smartfon

OnePlus One to w pewnym stopniu smartfon wyjątkowy. Trudno bowiem o inne tego typu urządzenie, którego sposób zakupu byłby tak skomplikowany.

Od samego początku, czyli od momentu premiery, smartfona kupić można w sytuacji gdy otrzymało się zaproszenie od innej osoby, która sięgnęła po niego już wcześniej. Tego typu rozwiązanie szybko wzbudziło sporo kontrowersji i dlatego też producent zapowiedział zmiany w sposobie zakupu OnePlus One. Efektem tego otwarta przedsprzedaż, która również jest szeroko komentowana i także tutaj nie pojawia się wiele pozytywnych głosów.

Cóż bowiem z tego, że dziś rusza druga tura otwartej przedsprzedaży smartfona skoro znów trwać będzie ona jedynie godzinę. Rozpocząć ma się o 17:00 naszego czasu i zapewne wzbudzi spore zainteresowanie. Osoby, które zdecydują się na zamówienie muszą jednak pamiętać, że i tak będą musiały na jego realizację nieco poczekać.

Przypomnijmy, że OnePlus One oferuje między innymi 5,5" o rozdzielczości Full HD, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 z zegarem 2,5 GHz, 3 GB pamięci RAM i kamerę 13 Mpix. Oferowany jest w dość atrakcyjnej, jak na smartfona z tego typu podzespołami cenie, ale niektórzy zaczynają mieć już podejrzenia, że tego typu zabiegi ze sprzedażą stają się niczym innym, jak próbą wywołania szumu wokół urządzenia, które nie jest już przecież nowością.

Źródło: vr-zone

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  damianox89
  11
  Oby OnePlus One na dobre zagościł w Europie. Ceny topowych samsungów czy Sony to gruba przesada...
  • avatar
   cosby
   0
   A ta firma z kolei brakiem dostępności chce się wbić na salony jako exclusiv dla wybranych. Bo na 100% nie chodzi o małą wydajność fabryki...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że OnePlus One sprzedawany jest aktualnie po kosztach lub z minimalną marżą. Ma to na celu wyrobienie sobie rozpoznawanej marki w świecie. Przyszłe urządzenia niekoniecznie będą już takie tanie i konkurencyjne. Poza tym w przypadku Sony czy Samsunga mamy serwis w każdym kraju. To wszystko to tez są koszty producenta.
    • avatar
     Rhavir
     0
     Brak serwisu w Polsce, brak oficjalnej sieci sprzedaży.

     W przypadku awarii wysyłamy za granicę i się MODLIMY.

     Znajomy od miesiąca "buja" się ze swoim 1+1 - i powiedział, że NIGDY, absolutnie nigdy nie kupi sprzętu - od firmy, która nie ma oficjalnego serwisu i sieci sprzedaży w Polsce.

     Ostrzegałem go :) - napali się jak szczerbaty na suchary i ma.

     Kupując w Polsce - może jest drożej - ALE - mam Rzecznika Konsumentów oraz Prawo - do pomocy. Może ui będę się "bujał" - ALE - w Polsce przynajmniej. I ew. droga sadowa tez będzie w Polsce.
     • avatar
      jkbrenna
      0
      Raczej bardzo wyrachoiway sposob sprzedazy, model ktory 3GBRAM ma i do tego 64 GssdRAD ma, mozna juz od 280 euro w gore kupic, ci co je kupia, beda je pod niebo chwalic a ta firma, projekt komus sprzeda i zacznie tansze ubozsze produkowacm juz przy samej bezposredniej sprzedazy ( gdy problemow z garacja nie masz) zaoszczedza conajmniej 50 euro na sztuce..
      • avatar
       Arek9182
       0
       Dalej nie ma Polski do wyboru jako kraju do dostarczenia przesyłki.
       • avatar
        nevermind
        0
        Świetny telefon. Mam go od 4 miesięcy i jestem bardzo zadowolony nie zamieniłbym go na nic innego.