Przeglądarki WWW

Opera ma swojego Chata GPT. Poznaj Arię

przeczytasz w 1 min.

Opera została wzbogacona o asystenta AI w formie czatbota. Oto Aria, która wiele potrafi zrobić i wykombinować (sama choćby wymyśliła swoją nazwę).

Aria – asystent AI w przeglądarce Opera

Całkowicie darmowe narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję. Można z nim porozmawiać, zapytać go o to lub tamto, a także zlecić mu takie lub inne zadanie. Oto Aria – najnowsze uzupełnienie (nieustannie zyskującej nowej funkcje) przeglądarki Opera

Opera Aria

Aria nie jest jeszcze gotowa na pełną premierę, ale zadebiutowała w wersji testowej. Możesz sprawdzić, jak działa, w developerskim wydaniu Opery One na Windows, Linux i macOS oraz w Operze w wersji Beta na system Android. Co warto podkreślić, już na tym etapie narzędzie jest dostępne w ponad 180 krajach, w tym również w Polsce.

Opera połączyła siły z OpenAI

Za stworzenie narzędzia Aria w znacznej mierze odpowiedzialny jest zespół OpenAI – twórcy ChatGPT. Opracowana przez nich technologia GPT stanowi połowę fundamentu tego rozwiązania, wraz z autorskim silnikiem Composer. Dzięi temu Aria oferuje wiele możliwości, takich jak efektywne wyszukiwanie informacji w sieci, generowanie tekstu czy kodu, co ma zwiększyć kreatywność i produktywność użytkowników, jak twierdzą przedstawiciele Opery.

Opera Aria w akcji

To czatbot, więc komunikacja odbywa się w naturalnym języku pisanym. Niewykluczone jednak, że to dopiero początek. Przedstawiciele Opery zapowiadają, że mają poważne plany związane z tym narzędziem i już niebawem mamy się o tym przekonać. Aria ma się stać wirtualnym asystentem z prawdziwego zdarzenia.

Źródło: Opera

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rost397
  1
  mam nadzieję, że to i opera one w końcu będą dostępne w ostatecznej wersji i to szybko, edge to już zabiera 99% RAMU
  • avatar
   Lister
   1
   I gdzie jest ta Aria.AI? Zainstalowałem Operę One i koopa — ni widu ni słychu Arii :/
   • avatar
    Warmonger
    -2
    To "połączyła siły", czy "skopiowała rozwiązanie, które można znaleźć w sieci" (GPT)? Bo bynajmniej OpenAI nie ma monopolu na tą architekturę.
    Istnieje masa różnego typu systemów i bibliotek AI dostępnych na zasadzie open-source, a nowości pojawiają się praktycznie co tydzień.
    • avatar
     Avalanc2
     0
     Warto wspomnieć, że Opera należy do chińczyków i korzystając z tego trenujesz chińskie boty ML AI.