Gry komputerowe

Oryginalne Diablo ponownie w sprzedaży

przeczytasz w 1 min.

Blizzard Entertainment nawiązało współpracę z platformą GOG.COM. W jej efekcie do sprzedaży wróci kilka kultowych gier, na pierwszy ogień idzie Diablo z 1996 roku.

Seria Diablo jest w świecie gier jedną z lepiej znanych. Ma już jednak swoje lata i można przypuszczać, że nie wszyscy gracze widzieli jej początki. Właśnie pojawiła się doskonała okazja do nadrobienia zaległości, albo też do przypomnienia sobie hitu sprzed lat. Oryginalne Diablo wraca bowiem do sprzedaży.

Blizzard Entertainment nawiązało współpracę z platformą GOG.COM. Jej celem jest ponownie udostępnienie graczom klasycznych gier Blizzarda. Jako pierwsze do sprzedaży trafia właśnie Diablo z 1996 roku.

Grę wyceniono na 34.99 złotych. Przygotowano wersję w oryginalnej grafice SVGA przy 20 klatkach animacji na sekundę oraz zaktualizowaną wersję, która zapewnia zgodność z systemem Windows 10 oraz zawiera szereg poprawek. Preferowaną wersję gry można wybrać w programie startowym.

„Przedzieranie się przez klasyczne podziemia Diablo we współpracy z Blizzardem to niezwykle emocjonujące doświadczenie. Dla wielu z nas to przeżycie o znaczeniu osobistym. Co więcej, to o tę grę najczęściej dopominała się nasza społeczność. Teraz zarówno weterani jak i nowi gracze znów będą mogli wysłuchać rad Mędrca Caina i zapuścić się w podziemia katedry w Tristram.” – Oleg Klapovsky, SVP w spółce GOG


To jednak nie wszystko. Poza Diablo na platformę GOG.COM trafić mają inne klasyczne gry studia Blizzard - Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II.

„Żałowaliśmy, że te kultowe tytuły nie były dostępne dla graczy. Cieszymy się bardzo, że współpraca z zespołem GOG.COM pomoże to zmienić. Nie mogliśmy się tego doczekać. Mamy nadzieję, że graczy ucieszy możliwość powrotu do tych klasyków.” – Rob Bridenbecker, wiceprezes i producent wykonawczy spółki Blizzard Entertainment

Źródło: GOG, Blizzard

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  angelboy
  0
  jeśli Diablo byłoby w wersji pudełkowej to bez chwili zastanowienia nawet za 100 zł bym kupił, ale cyfrowa nie przemawia do mnie ...
  • avatar
   Michał 06
   0
   Z cyklu : jak sprzedać drugi raz ..... itd
   20 FPS SVGA to chyba żart
   • avatar
    Silver
    -1
    Nie ma to jak zarabiać po raz kolejnym na tym samym, czyli wydane ponad 20 lat temu a dziś tylko refresh sprzedaży i dalej kasa leci.
    • avatar
     xxx.514
     -1
     Po tym co zrobili na ostatnim blizzconie to się nie dziwie, że łapią się każdej okazji by przytulić straconych graczy. Ale te 20 FPS SVGA to jakoś tak... Mogli jednak to usprawnić, dużo by im to nie zajęło, a znacznie bardziej odzyskaliby szacunek w oczach swej społeczności.
     • avatar
      Adrianwo
      -4
      Oleg Klapovsky musi stracić pracę w GOG, typowy proputinowski dureń
      • avatar
       BariGT
       -5
       Za ile? XD XD XD
       • avatar
        mutissj
        -10
        Pójdzie ta gra windołwsie 10?