Gry komputerowe

Oto Divinity: Grzech Pierworodny II - zwiastun

przeczytasz w 1 min.

Zwiastun to trwające nieco ponad minutę podsumowanie najważniejszych cech gry Divinity: Grzech Pierworodny II, która zadebiutuje już we wrześniu.

Kontynuacja „najlepszego RPG ostatnich lat” jest już na ostatniej prostej. Do premiery gry Divinity: Grzech Pierworodny II pozostały już tylko dwa tygodnie z hakiem, co twórcy uznali za dobry moment na publikację zwiastuna, który podsumowuje bardziej lub mniej dokładnie to, co będzie miał do zaoferowania ten tytuł.

Ekipa Larian Studios od początku przyznawała, że tworząc drugi Grzech Pierworodny chce zachować wszystkie elementy, za które gracze pokochali „jedynkę”, a jednocześnie sporo dodać. Efektem ma być klasyczne RPG na miarę naszych czasów.

Twórcy zapowiadają długą i wielowątkową opowieść oraz fascynujący świat, w którym spotkamy 1200 zdubbingowanych postaci. Doświadczenie swobody tradycyjnego erpega i możliwość zabawy ze znajomymi na kanapie. Wreszcie: szansę na stworzenie i rozwinięcie swojej postaci, po czym udowodnienie jej umiejętności w walkach o „satysfakcjonującej mechanice turowej”… 

Gra Divinity: Grzech Pierworodny okazała się prawdziwą rewelacją, w której trudno było się do czegoś na poważnie przyczepić. Jej kontynuacja znajdująca się obecnie w programie wczesnego dostępu ma zaś potencjał, by to powtórzyć (albo i przebić). Zbiera „przytłaczająco pozytywne” oceny i raczej wątpliwe jest, by po premierze pełnej wersji miało się to zmienić. Ta odbędzie się już 14 września. Tylko na PC.

Źródło: Larian Studios

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kenjiro
    0
    Czekam na druga odsłonę gry i mam nadzieję, że wady poprzedniczki nie będą w niej występować (szczególnie spadek jakości fabuły w drugiej połowie gry i rozczarowujące ostatnie walki, które są wręcz banalnie łatwe).