Internet

Outlook.com: Microsoft uruchamia nową usługę pocztową - będzie konkurencją dla Gmail?

przeczytasz w 2 min.

Przejrzyście i funkcjonalnie

Można odnieść wrażenie, że Microsoft skupia się ostatnio wyłącznie na promocji systemu Windows 8, tabletu Surface oraz nowej wersji pakietu Office i zapomniał o walce z Google, której celem jest panowanie nad internetem. Nic jednak bardziej mylnego – właśnie uruchomiona została usługa Outlook.com – nowa poczta, która ma powalczyć z gigantycznym już Gmailem.

Dotychczasowa usługa pocztowa Microsoftu – Hotmail, cieszyła się niemałym, ale mimo wszystko nie tak dużym zainteresowaniem, by móc poważnie rywalizować z Gmail. Gigant z Redmond nie składa jednak broni – odświeżona poczta, która otrzymała nazwę dobrze znaną i wypromowaną już w tym sektorze, a więc Outlook, ma jednak zmienić tę sytuację.

Microsoft Outlook.com poczta lista wiadomości 

Wygląd Outlook.com oparty został na doskonale już znanym (choć nie przez wszystkich lubianym) interfejsie Metro, który stanowi aktualnie podstawę wyglądu wszelkich projektów Microsoftu. Jak możemy zobaczyć w oficjalnej prezentacji – całość cechuje się prostotą i minimalizmem. Nienarzucające się jasne i jednolite tło oraz brak zbędnych boksów zagwarantować mają przejrzystość oraz ułatwić korzystanie z poczty.

 Microsoft Outlook.com poczta załączniki

Główną część zoptymalizowanego, według Microsoftu, widoku stanowi lista wiadomości. Te będą automatycznie dzielone na zwykłe maile, potwierdzenia nadania, newslettery oraz wiadomości z portali społecznościowych. U góry strony natomiast znajdzie się pasek, z poziomu którego otrzymamy dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji poczty.

 Microsoft Outlook.com poczta nowy mail

Słowa jednak słowami – zobaczcie sami:

Usługa Outlook.com będzie również zintegrowana z portalami społecznościowymi, jak chociażby Facebook czy Twitter. Dzięki temu nasz książka kontaktów ma być na bieżąco aktualizowana. To samo tyczy się Skype’a – ten jednak dodatkowo umożliwi przeprowadzanie wideorozmów.

 Microsoft Outlook.com poczta skype

Microsoft zapowiada również integrację Z Office Web Aps, a więc pakietem biurowym w przeglądarce, w skład którego wchodzą Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Nie zabraknie także usługi SkyDrive, umożliwiającej udostępnianie plików swoim znajomym, bez konieczności przesyłania ich w załącznikach. Natomiast dzięki Exchange ActiveSync poczta współpracuje z różnego typu urządzeniami.

 Microsoft Outlook.com poczta kontakty

Co z kontami Hotmail? Otóż Microsoft da użytkownikom wybór czy wolą pozostać przy swoim adresie zakończonym @hotmail.com, czy może wolą przejść na nowy @outlook.com.

 Microsoft Outlook.com poczta nowy kontakt

Wygląda na to, że Microsoft naprawdę się przyłożył. Outlook.com to bowiem nie tylko odświeżony design Hotmaila, ale i całkiem spory arsenał funkcji. Pytanie tylko – czy to wystarczy, by naprawdę zagrozić Gmailowi?
 

Więcej o Microsoft:

 

Źródlo: TGDaily, Outlook, engadget

Komentarze

36
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marcin1ja1
  3
  Dla mnie to wszystko za bardzo cukierkowe i "słitaśne". Może dlatego, że wychowałem się na innych klientach pocztowych. Może też dlatego, że nie mam konta na FB i NK i takie zabawki mnie nie bawią.
  • avatar
   phillosoff
   3
   Jakaś konkurencja dla gmaila będzie na pewno. Czy realna? Nie jestem pewny.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Z gmaila przerzucą się co najwyżej osoby więżące w teorie spisku googli i mające ego na tyle wysokie, by myśleć że ich korespondencja może interesować giganta. I w ten sposób ochronią się przed inwigilacją googli. I oddadzą swoje prywatne dane w ręce "dobrego" Microsoftu.
    Ja jednak zostanę przy gmailu.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Sądzę że i tak nie wyprą Gmaila - jest on bardzo popularny, o Outlooku nikt nie słyszał, poza tym będzie to walka dwóch gigantów. Dla nas to będzie bez różnicy, tak samo MicroSoft jak i Google mają straszny monopol na produkty.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jedna usługa a będę miał konta z trzema końcówkami, super...
      • avatar
       MsStrychu
       0
       Jeszcze zostanawia mnie Skype na Windowsa 8
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Super, męczę się z captchą od 30 minut i jakimś cudem ciągle nie trafiam w klucz. Wystarczy, żeby mnie zniechęcić.
        • avatar
         Robcio5551
         -1
         Mi wystarczy gmail , jak większości , więc nie wiem po co ta konkurencja microsoftu.
         • avatar
          Konto usunięte
          -1
          Na przeglądarce Opera 12:50a (1513) mogę klikać gdzie chcę, a i tak nic nie otworzę, utworzę, zmienię.
          • avatar
           Konto usunięte
           -1
           ALe dziennikaże się gó.. znają. To hotmail jest największym dostarczycielem poczty na świecie razem z wbudowanymi usługami Skydrive (dysk sieciowy 7 GB, z wbudowanym office web apps, pdf wiever, galerią zdjęć, internetowym odtwarzaczem muzyki i video), kontakty, office web apps, messenger online zintegrowany z facebookiem czy powidomieniami z usług społecznościowych oraz kalendarz także zintegrowany z serwisami społecznościowymi to wszystko tworzy najbardziej kompletną usługę windows live. Hotmail powstał już w 1995 r. Dostępność usługi to aż 36 języków,i jest to najpopularniejsza usługa świata 369 mln aktywnych użytkowników (stan na marzec 2011 r.) natomiast gmail ma 289 mln aktywnych użytkowników i kot dla kogo jest konkurentem do ch...!!!!!!!
           • avatar
            Konto usunięte
            -2
            I tak wogole Gmail'a niz jakis Microsoft'owy shit :)
            • avatar
             Konto usunięte
             -2
             konto z poczta na Gmail mam od 5 lat i jestem wmiare zadowolony przynajmniej nie dostaje bzdurnych reklam w takich ilosciach jak na innych pocztach :) ale sa troche smieszni wielkoscia wiadomosci 25 Mb przez to musialem zalozyc na .o2 ale to jedyny minus jaki widze ... ale w tych czasach przy tych predkosciach łacza moglo by byc bez problemu 250 Mb ale to Tylko moje zdanie :P
             • avatar
              Bandyto3xx
              -3
              Gmaila dużo osób ma, tylko dlatego, żeby aktywować telefon. Pełno moich znajomych ma już po kilka kont, bo wpisują byle co, za każdym razem - Android. Jak Windows Phone zdobędzie popularność to i pewnie uotlook.
              • avatar
               MsStrychu
               -3
               Back,back in time :P
               • avatar
                MsStrychu
                -4
                Tak w ogóle dobrze wpadli na pomysł konkurencji dla GMail
                Pozdrawiam:*
                • avatar
                 MsStrychu
                 -4
                 OOOOO :o
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Konkurencja dobra rzecz,ale nie za pomocą W8,a już na pewno nie Outlookiem i to tak "surowym"-co za bzdury,są wariaci co są napaleni na nowego wina,ale to trzeba być ukierunkowanym w jego zastosowaniu-o desktopach niech zapomną.Nie że brzydkie,ale zaj... nie funkcjonalne,takiej porażki z systemem jeszcze nie ponieśli jaka ich czeka.
                  • avatar
                   Konto usunięte
                   0
                   No w końcu jakoś idzie ogarnąć tą pocztę Microsoftu. Powiem krótko: zmiany na WIELKI + , ale (z przyzwyczajenia) i tak Gmail pozostanie moją pocztą główną.