Karty graficzne

Palit GeForce GTX 1080 Ti Game Rock - karta z czterema wentylatorami

przeczytasz w 1 min.

Model GameRock wykorzystuje nowe chłodzenie TurboJET4, które pozwala lepiej schłodzić rdzeń karty - głównym atutem są cztery wentylatory.

Niedawno pisaliśmy o niereferencyjnych kartach graficznych GeForce GTX 1080 Ti w wersjach Palit JetStream i Super JetStream. Dwa modele to najwyraźniej jeszcze za mało, więc producent przygotował dwie kolejne wersje – GameRock i GameRock Premium Edition. Czym wyróżniają się nowe konstrukcje?

W obydwóch przypadkach zastosowano autorski projekt płytki drukowanej, na której umieszczono układ graficzny Pascal GP102 wyposażony w 3584 rdzenie CUDA, 11 GB pamięci GDDR5X 352-bit, a za zasilanie odpowiada rozbudowana, 14-fazowa sekcja (12 faz dla GPU i 2 fazy dla pamięci). Do poprawnego działania wymagane jest podpięcie dwóch 8-pinowych wtyczek zasilających.

Obydwa modele zostały fabrycznie podkręcone – wersja GameRock do 1518/1632 MHz na rdzeniu, natomiast GameRock Premium Edition już do 1594/1708 MHz na rdzeniu (w obydwóch przypadkach taktowanie pamięci to standardowe 11 000 MHz). Do dyspozycji oddano też zapasowy BIOS, ale już ze standardowymi zegarami.

Palit TurboJet4

Głównym atutem kart jest autorskie chłodzenie TurboJET4. Producent zastosował tutaj aluminiowy radiator z miedzianą podstawą, a całość owiewają nie dwa, ale już cztery wentylatory - jeden umieszczono nad drugim i każdy z nich obraca się w inną stronę, co pozwala jeszcze bardziej ukierunkować przepływ powietrza w kierunku radiatora. Zastosowane wentylatory wspierają również technologię 0dB, więc przy mniej wymagających zastosowaniach pozostają wyłączone i nie generują hałasu.

Całość schowano pod plastikową obudową z podświetleniem RGB LED, które można zsynchronizować z podświetleniem płyty głównej. Z tyłu oczywiście umieszczono metalową płytkę backplate z motywem serii GameRock.

Specyfikacja kart Palit GeForce GTX 1080 Ti GameRock (Premium Edition):

 • układ graficzny: Nvidia Pascal GP102
 • procesory strumieniowe: 3584
 • taktowanie rdzeni: 1518/1632 MHz (1594/1708 MHz)
 • pamięć wideo: 11 GB GDDR5X 352-bit
 • taktowanie pamięci: 11 000 MHz
 • złącze zasilające: 2x 8-pin
 • wyjścia wideo: DVI-D, HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4
 • chłodzenie: autorskie (3-slotowe)

Źródło: Palit

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Karta jest piękna jak poseł Grodzka bez makijażu ale osiągi i kultura pracy GameRocków to już ścisła czołówka.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   @up
   Tak z ciekawości... jak Ty to sobie obliczasz, że wychodzi max 50C? Poczekaj z entuzjazmem na testy. Co do ceny to pewnie będzie dość atrakcyjna, tak jak w przypadku wersji 1070/1080.
   • avatar
    Himoto
    2
    Przy takim ułożeniu zastanawia mnie jak oni uniknęli tzw. efektu rwania powietrza, bo jeśli nie uniknęli, to wydajność chłodzenia będzie gorsza od standardowych 2 wentylatorów, i będzie to niemiłosiernie głośne.

    Pewnie jakiś system zabezpieczenia by wentylator powyżej z tym poniżej mimo przeciwbieżności mijały się tylko w odpowiednim momencie, by zniwelować moment ściskania powietrza pomiędzy wentylatorami, i by uniknąć rwania powietrza.

    Czekam na test głośności i wydajności :)
    • avatar
     ciomasta
     1
     Aż 4 wentylatory ? to ta karta nie powinna przekraczać 50C w takim razie i cenowo 4tyś :)
     I tak nie warto teraz kupować, lepiej poczekać na ruch od strony AMD z kartami Vega gdyż mają pokazać w tym miesiącu tzn jakieś info .
     • avatar
      rakemasta
      0
      2 przeciwbieżne wentylatory jeden tuż za drugim? Nieźle to-to hałasować będzie.
      • avatar
       majum
       -3
       Zdublowanie wentylatorów nie wpływa na ilość przepływającego powietrza (na pewno nie w znaczący sposób), a zastosowanie różnych obrotów wentylatorów w jednej osi powoduje zaburzenie przepływu: zwiększenie hałasu i nic więcej. Marketing potrafi zmienić prawa fizyki :)
       • avatar
        xchaotic
        0
        Czekam na testy, ale nie wierze, ze 2 wentylatory dadza nizszy halas przy danej wydajnosci.
        Najlepsza konstrukcja jak dla mnie to najcichsza, ktora nie ogranicza OC.
        Jak sobie ustawie throttle na 80stC to nie musi chlodzenie byc takie super wydajne, a jak nie musi to po co przeplacac, jak i tak wiecej MHz nie wycisne?

        Witaj!

        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

        Połącz konto już teraz.

        Zaloguj przez 1Login