Akcesoria

Panasonic przedstawia połamane przewody HDMI

przeczytasz w 1 min.

Firma Panasonic poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży  w Polsce przewodów HDMI z wychylną, łamaną końcówką, która zapewni nawet trzykrotną redukcję odległości telewizora od ściany – z ok. 9 do 3 cm. Rozwiązanie opracowano z myślą o płaskich telewizorach nowej generacji.

Na rynku płaskich telewizorów silnie zaznacza się trend zmniejszania grubości odbiorników. Już w tym roku duża część dostępnych modeli będzie miała grubość poniżej 5 cm (na przykład nowe plazmy Panasonic w technologii Neo PDP będą miały zaledwie 25 mm grubości). Tak płaskie telewizory są wręcz stworzone do powieszenia na ścianie. Jednak standardowo kabel HDMI zajmuje około 9 cm przestrzeni pomiędzy obudową odbiornika a ścianą co praktycznie niweczy efekt, jaki mógłby wywoływać ultrapłaski telewizor.

Panasonic, jako pierwsza firma na świecie, rozwiązuje ten problem poprzez wprowadzenie na rynek kabli HDMI zakończonych specjalnymi, łamanymi końcówkami które wychylają się w zakresie 180 stopni. Dzięki wyeliminowaniu łukowatego zgięcia kabla całkowita długość wtyczki wynosi zaledwie 3 cm. Pozwala to powiesić lub postawić telewizor jeszcze bliżej ściany.

Przewody dostępne są na rynku w rekomendowanych cenach:

 • RP-CDHF15E-K (1.5 m) - 109 PLN
 • RP-CDHF30E-K (3 m) - 139 PLN

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bchrubas
  0
  Wymyślają jakieś "super" rozwiązania zamiast po prostu w innej płaszczyźnie umieścić gniazda :-((
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nie ma to jak sobie wydumać problem technologiczny wymyślając wtyczkę wkładaną na sztorc do gniazdka w czymś wielkim płaskim. W USA zaraz zaczną się straszyć patentami rozwiązującymi tę fuszerkę.

   A wystarczyło skierować gniazdo w dół, jak w monitorach LCD. Albo w bok, tuż przy dolnej krawędzi obudowy.
   • avatar
    Takeya
    0
    ktos od panasonica zapomnial, ze telewizory lcd oddaja znaczna czesc ciepla "tylem", i te 3 cm od sciany nie zapewni dobrej cyrkulacji powietrza.
    pozatym istnieje takze cos takiego jak zlacza scart, antenowe czy d-sub, ktore "lamane" nie sa.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Fajny pomysł, ale pamiętajmy, że telewizory oddają minimum ok 240W w postci ciepła i umiszczenie ich przy samej ścianie powoduje powstawanie szarych smug od kurzu na ścianie powyżej telewizora tak, jak przy kaloryferach, nad ktorymi nie ma parapetu.
     Oddalenie więc TV od ściany póki co ma wiele zalet.