Telewizory

Panasonic VT50, GT50 i ST50: telewizory Viera 3D 2012

przeczytasz w 2 min.

Super obraz, nowe piloty

Firma Panasonic zaprezentowała podczas targów CES 2012 tegoroczną linię telewizorów plazmowych Viera 3D. Modele VT50, GT50 oraz ST50 cechują się wyświetlaniem obrazu przestrzennego 3D w wysokiej rozdzielczości - HD.

Telewizory firmy Panasonic cieszą się dużym zainteresowaniem i są doceniane zarówno przez recenzentów, jak i użytkowników na całym świecie. Japoński producent poszedł więc za ciosem i zaprezentował linię Viera 3D 2012, w skład której wchodzą następujące modele - VT50, GT50 oraz ST50.

Jak zapewniał Panasonic podczas swojego pokazu, dzięki zastosowanym technologiom wyświetlany przez nowe plazmy obraz jest znacznie ostrzejszy, a barwy jeszcze lepiej dopasowane. Nie można zapomnieć także o obecności portów HDMI w wersji 1.4.

Seria Pansonic Viera 2012

Pierwszy model jest zarazem flagowym urządzeniem w tegorocznej ramówce firmy Panasonic. Telewizor VT50, bo o nim mowa, to swego rodzaju następca VT30. Został on wyposażony w panel Infinite Black Ultra NeoPlasma, zapewniający odpowiednią głębie i dopasowanie kolorów (oraz jak zapewnia producent – najczarniejszą czerń), a także 24576 poziomów gradientu. Oferowana rozdzielczość natomiast to 3D Full HD, urządzenie pozwala na konwersje z 2D do obrazu przestrzennego. Znalazło się również miejsce na kalibrację ISFccc.

Telewizor Panasonic VT50
Panasonic VT50

W zaprojektowanym w naprawdę minimalistycznym stylu VT50 (jedna szklana płyta) nie zabrakło również platformy Viera Connect z wbudowaną przeglądarką internetową oraz z zintegrowaną łącznością WiFi, co zapewnić ma wielofunkcyjność temu telewizorowi. Warto dodać również, że wraz z urządzeniem otrzymujemy ciekawy pilot z touchpadem, z poziomu którego otrzymamy dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji.

Telewizor Panasonic VT50 - pilot
Panasonic VT50 - pilot

Panasonic VT50 dostępny będzie w trzech wersjach rozmiarowych - 65", 55" i 50". Na rynku europejskim znajdzie się jednak wyłącznie ten ostatni.

Panasonic GT50 to telewizor o jeden stopień niższy od VT50. Plazma ta niewiele różni się jednak od swojego większego brata. Jedyne zmiany to zastosowanie technologii panelu Infinite Black Pro zamiast Ultra, brak kalibracji ISF oraz bardziej klasyczny wygląd z fizyczną ramką na czele. W zestawie z tym telewizorem nie znajdziemy także wspomnianego wcześniej pilota.

Telewizor Panasonic GT50
Panasonic GT50

Panasonic zapowiedział wprowadzenie na rynek 4 wersji, jeśli chodzi o przekątną ekranu, mianowicie 60", 60", 55" i 50". Mówi się jednak o dodatkowej, europejskiej wersji – 42".

Ostatni model to ST50 przeznaczony dla osób poszukujących dobrego telewizora plazmowego w przystępnej cenie. Urządzenie to pozbawione jest kilku funkcji bardziej lub mniej polepszających jakość obrazu, jednak większość tych najbardziej popularnych się w nim znajdzie. Liczba portów także została nieco ograniczona – zarówno USB, jak i HDMI jest o jeden mniej.

Telewizor Panasonic ST50
Panasonic ST50

Firma Panasonic przygotowała dla telewizora ST50 aż 6 wersji – 65", 60", 55", 50", 46" oraz 41".
 

Więcej nowości z CES 2012:

Źródło: Engadget, HDTVtest, HDTV News, Pocket-lint

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  radier
  2
  Dobrze,że na Europe mają zamiar wprowadzić mniejsze rozmiary niż 50".
  Zapowiadają się ciekawie.
  • avatar
   Michur
   -2
   Kolejny Tv który wygląda jak Lg infinia nawet podstaw zerżnięta.
   • avatar
    kurasiok
    -4
    TV? LCD?? Dziekuje, zakupie tylko z koniecznosci. Po przyzwyczajeniu sie do super amoleda kazdy LCD nawet z podswietleniem LED wyglada dla mnie zalosnie.
    • avatar
     Maciej Lewczuk
     0
     No to muszę przyjrzeć się im w jakimś sklepie. Może będą to modele, które warto wziąć pod uwagę przy wymianie starej plazmy...
     • avatar
      projectdarkstar
      0
      Teraz przygotujmy się na szok cenowy, szczególnie modeli VT
      • avatar
       PrzemasK
       0
       ciekawe kiedy zostaną wprowadzone do sprzedaży te nowe plazmy
       • avatar
        robertgr1
        0
        Jak to jest ?. Większość z was uważa że plazmy mają lepszy obraz od lcd ,led , to dlaczego wyniki sprzedaży mówią co innego? , różnica jest dość znaczna na korzyść lcd led tv. Tak naprawdę to panasonic jeszcze ciągnie ta technologie do przodu