Pamięć flash

Pendriv'y z portem eSATA+USB od Ridata

przeczytasz w 1 min.

Firma Advanced Media (właściciel marki Ridata), zaprezentowała nową pamięć flash wyposażoną w interfejs USB 2.0 oraz szybszy port eSATA. Pamięci będą dostępne o pojemnościach 16 GB32 GB. Ich rozmiary to 89 x 25 x 7 milimetrów i ważą 17 gramów.

Charakteryzują się prędkością zapisu na poziomie 12 MB/s i odczytem 24 MB/s, przy połączeniu poprzez interfejs USB 2.0. Jeżeli urządzenie podłączymy za pomocą eSATA, dane odczytamy z prędkością 79 MB/s, a zapis wzrośnie do poziomu 45 MB/s.

Pendriv'y mają znaleźć się na półkach sklepowych w połowie przyszłego miesiąca w "konkurencyjnych cenach" - zapewnia producent.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jako że urządzenia USB 2.0 mogą pracować z maksymalną prędkością 480 Mb/s (60 MB/s) wydaje się że w tym zastosowano mało wydajny kontroler który ogranicza jego możliwości.
  Pewnie nikomu nie chce się pracować nad nowym rozwiązaniem kiedy na horyzoncie już widać USB 3.0
  Swoją drogą budżetowych płyt z E-SATA jak na lekarstwo i stawia to pod znakiem zapytania użyteczność tego urządzenia, bo pełne jego możliwości będziemy mogli wykorzystać w 2% komputerów?
  • avatar
   suntzu
   0
   Jak z żywotnością?? ile to wytrzyma pracy non-stop zapisów i odczytów, pół roku, rok?
   • avatar
    kopczenko
    0
    Takie glupie pytanie bo z tego co slyszalem e-Sata nie przekazuje zasilania - to jak w takim razie to podpiąć ??
    • avatar
     maker
     0
     Przy mniejszych urzadzeniach jak w tym wypadku pamieci flash zewnetrzne zasilanie nie jest konieczne i urzadzenie moze byc zasilane bezposrednio z portu USB lub eSATA