Procesory

Pentium Dual-Core osiąga 6 GHz!

z dnia
Stachu Piwowar | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Intel zaprezentował w Japonii "nowy" procesor z dolnej półki. Układ z rodziny Pentium Dual-Core przeznaczony wcześniej wyłącznie na chiński rynek. My już poznaliśmy jego możliwości w OC

Zegar modelu Pentium Dual-Core E6500K taktowany jest na pułapie 2.93 GHz, FSB wynosi 1066 MHz, a pamięć cache L2 ma pojemność 2 MB. Procesor wykonany jest w 45 nm procesie technologicznym, co zapewne nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Jak podaje producent, wskaźnik TDP w nowym CPU ma wynosi 65W. Nowy Pentium wspiera technologię Virtualization Technology.

Ciekawsze są jednak możliwości OC tego niepozornego układu. Jak się okazuje, overclocker o nicku DFORDOG przy pomocy ciekłego azotu podkręcił nowy układ i uzyskał wynik 6004 MHz! Tak wysokie taktowanie osiągnął przy ustawieniu pracy szyny FSB na poziomie 353 MHz - mnożnik 17x i napięcie 1.8 V!

Cena procesora w Japonii wynosi 1100¥, co daje około 130 USD. Wcześniej procesor był sprzedawany w ograniczonej ilości tylko w Chinach. Co ciekawe, nawet teraz procesor będzie sprzedawany w Japonii w opakowaniu z chińskimi oznaczeniami.

 

Źródło: Fudzilla.com

 

Komentarze

22
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Z takim mnożnikiem to można ocować na prawie każdej płycie :D
 • avatar
  Na przyszłość postaram się dawać te nagłówki, tak jak tutaj dodał Marcin i było na fudzilli ;) Faktycznie to ciekawiej wygląda ;)

  Ciekawe jak można takie cacko kupić? Sam byłbym zainteresowany :D
 • avatar
  1.8V jak u siebie trenowałem ~1.58V to mi się bios wysypał :P
 • avatar
  Jakie małe opakowanie ma ten procesor, czyżby był sprzedawany bez chłodzenia? :P
 • avatar
  No to do klubu 7GHz sie nie zalapal, gdzie sa Pentiumy 4, Celerony itd :)

  http://www.ripping.org/database.php?club=7GHz&brand=INTEL
 • avatar
  Teraz pytanie czy procesor był stabilny przy takim taktowaniu. Nawet wyniku z 3Dmark'a nie dali co może budzić podejrzenia.
 • avatar
  No i co z tego ??? Mógł go nawet podkręcić do 10 GHz lol Kto na co dzień używa azotu do chłodzenia komputera?

  Jak 6GHz zrobi procesor niepodkręcony, chodzony powietrzem, TDP 65W lub mniejsze to wtedy będzie HIT !!! WOW ! SUPER ! itd...

  A tak to jest tylko zwyczajny PENTIUM ;P
 • avatar
  Jakby nie patrzeć to podkręcił więcej niż 2 razy tyle co na procu, więc R2rrO nie wiem czy byś to osiągnął
 • avatar
  ciekawa propozycja jak dla mnie a ile on będzie na polskie kosztować
 • avatar
  Ciekawe czy na powietrzu zrobił by 5 GHz. Jeśli tak, to byłby gotów zmienić swoje E5300. Mam taką tendencje, że moje procesory po OC mają o 1GHz więcej ;) Najpierw E2160 @ 3GHz, teraz E5300 @ 4GHz, może kiedyś E 6500k.
 • avatar
  ale nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale nie ma większego sensu podkręcać procow z małą ilością cache bo jak ktoś tu napisał przyrost mocy powyżej pewnego pułapu jest śmieszny. sytuacja jest inna przy prockach z duza ilością cache. wiec lepiej sie zastanowić czy to sie opłaca.