Gry

PES 2016 dogoniło serię FIFA, ale lepsze jeszcze nie jest

przeczytasz w 1 min.

Kto tak twierdzi? Aby było ciekawiej, sam producent.

PES 2016

Pierwsze oceny PES 2016 jednoznacznie potwierdzają, iż mowa o tytule bardzo dobrym, a seria zdaje się łapać drugi oddech. Drugi, ponieważ kiedyś była wśród wirtualnych piłek kopanych zdecydowanym liderem, ale w ostatnich latach musiała ustąpić cyklowi FIFA. Czy udało się po dłuższej przerwie wrócić na tron?

Nie i co najciekawsze jest to opinia samego producenta. Adam Bhatti, Product Manager firmy Konami, stwierdził w ostatnim wywiadzie, że udało się markę EA dogonić, ale trzeba wykonać sporo pracy, aby zostawić propozycję EA za plecami.

„Bez wątpienia nadrabiamy zaległości w stosunku do serii FIFA i bardzo to szanujemy. Musimy cały czas mocno się pilnować. W ciągu kilku lat powinniśmy ponownie wysunąć się na wyraźnie prowadzenie, ale musimy też przekonać do siebie większą liczbę graczy. Są rzeczy, których nie możemy kontrolować, takie jak licencje, ale w zakresie prezentacji, efektów wizualnych chcemy być liderem w branży.”

Obietnice bez wątpienia bardzo obiecujące. Niestety śmiemy przypuszczać, że dotyczą one jedynie wersji konsolowych. Na PC seria Konami wygląda zdecydowanie gorzej i niestety bardzo widoczne jest to również w przypadku PES 2016.

Źródło: dualshockers, peseditblog

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartoliniog
  3
  bez licencji to oni rynku raczej nie zdobędą, choćby nie wiadomo jak wizualnie i mechanicznie gra wyprzedziła serię Fifa

  większość zwykłych graczy chce grać prawdziwymi drużynami z prawdziwymi zawodnikami, a co najważniejsze z aktualnymi składami... to głównie dzięki temu seria Fifa co roku ma takie ilości sprzedaży swojego odgrzewanego kotleta (bo taka ona jest przez większość swoich "nowych" wydań)
  • avatar
   CzornyProrok
   2
   Dopóki stosunek KONAMI do PESa na PC będzie jaki jest, to w życiu nie dogonią FIFY.
   • avatar
    DanyGee
    0
    PES dogonił FIFĘ? Co za brednie :)
    Wciąż gorsze jest:
    - animacja zawodników
    - kolizje zawodników
    - komentarz (tyle już lat!)
    - prezentacja meczu (ujęcia kamer na powtórkach)

    Gameplay w PESie wcale nie jest lepszy - jest INNY i dlatego wydaje się lepszy. Ogrywam od lat obydwie piłki i zawsze jak jedną się obrzygam, to druga lepiej smakuje i na odwrót.
    • avatar
     wii u troll
     -3
     nie lobię piłki nożnej wole grac na xboxxie360 w gears of war 3