Gry

Legendarna, polska gra ElectroBody powraca - finał The Jam na targach PGA

przeczytasz w 1 min.

Targi Poznań Game Arena systematycznie nam się rozwijają i z każdą odsłoną stają się coraz ciekawsze.

Finał The Jam na targach PGA

Targi Poznań Game Arena systematycznie nam się rozwijają i z każdą odsłoną stają się coraz ciekawsze. Trend ten podtrzymany będzie zapewne także w tym roku. Właśnie poznaliśmy kolejne ważne wydarzenie, które odbędzie się na tegorocznej odsłonie największej imprezy dla graczy w Polsce.

Zwiedzający będą mieli bowiem okazję zobaczyć finał największego polskiego konkurs tworzenia gier - The Jam. Tematem tegorocznej edycji jest legendarna, polska gra ElectroBody. Przygotowało ją w 1992 roku krakowskie studio XLand, a później dzięki Epic Games pojawiła się na rynkach zachodnich jako ElectroMan. Jest to pierwsza profesjonalnie wyprodukowana w Polsce gra na komputery PC, o której nieco starsi gracze być może jeszcze pamiętają.

"The Jam to konkurs przygotowany przez fanów gier niezależnych dla fanów gier niezależnych. Inicjatorem pomysłu jest największy w Polsce serwis zajmujący się tą tematyką - 1ndie World.  Celem konkursu jest stworzenie własnej gry w określonym odstępie czasu na podstawie motywu przewodniego. W tym roku jest nim ElectroBody - określany jako pierwsza profesjonalnie stworzona gra na PC w Polsce."

Harmonogram The Jam:

 • 20 czerwca - ogłoszenie tematu i rozpoczęcie The Jam. Rozpoczęcie rejestracji uczestników
 • 25 września - zakończenie prac nad grami
 • 10 października - ogłoszenie grupy finalistów
 • 25 października - ogłoszenie wyników i zwycięzców podczas Targów PGA

Gry stworzone w konkursie oceni Jury w składzie: z dawnego zespołu XLand: Maciej Miąsik (Przewodniczący Jury), Marek Kubowicz, Daniel Kleczyński, a także Michał Madej (Ubisoft), Michał Iwanicki (Activision), Artur Maksara (Flying Wild Hog), Maciej Szceśnik (11 bit Studios), Karolina Urban (1ndie World), Jacek Głowacki (Indietrendy/Onet).


Źródło: pga, youtube

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DragDay7
  13
  Będąc małym brzdącem na wakacjach w Niemczech siedziałem u jakiegoś szwaba, który właśnie chwalił mi się tą grą mówiąc, że takich w Polsce nie mamy. Szwabska myśl programistyczna... Pamiętam jeszcze jak w DOSie pisał dumnie "cd eb", "eb" i "KUK MAL KUK MAL" cokolwiek to znaczy kur*@. Dowiedziałem się, że to Polska gra grubo po fakcie. Teraz bym mu faketem masował twarz, aż poczułby zapach tartej dłoni na swej mordzie z nazistowskiego nasienia. O żem sie teraz zbulwersował!..
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Wspaniała gra:) pamietam mmmmmm
   • avatar
    karolj
    4
    Jakbym dobrze poszukał to gdzieś w piwnicy leża oryginalne dyskietki z ta grą :D
    • avatar
     vdrpl
     0
     A gdzie Janusz Pelc?
     • avatar
      Varso
      0
      A trzeba robić funkcjonalne demo, czy może starczy pocisnąć cinematic na ultra jak na E3 z WatchDogiem ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Kultowa gra !!!! I żeby nie było, to była moja pierwsza oryginalna gra, kupiona w jakimś sklepie z grami na Floriańskiej :-) Instrukcja w tej grze bardzo się przydawała - kto grał ten dobrze o tym wie :-D :-D :-D