Telewizory

Nowy topowy telewizor OLED marki Philips

przeczytasz w 2 min.

Firma TP Vision zaprezentowała swój topowy telewizor z panelem gwarantującym doskonałą czerń i systemem Ambilight – Philips OLED 973.

Da się już spotkać telewizory OLED marki Philips w polskich sklepach, a wkrótce dołączy do nich kolejny. Firma TP Vision, która zajmuje się produkcją tych urządzeń, zaprezentowała zupełnie nowy model – OLED 973 – określany przez nią mianem „najbardziej luksusowego”.

Nie jest tajemnicą, że Philips stawia na OLED i ma ku temu poważne powody, takie jak lepsza czerń, nieskończony kontrast czy ładne kolory niezależnie od tego, pod jakim kątem patrzy się na wyświetlacz. Taka jakość przemawia do klientów, dlatego też po POS9002 (któremu EISA przyznała odznaczenie „najbardziej opłacalny telewizor OLED 2017-2018”) w ofercie marki pojawia się kolejny telewizor z takim panelem – OLED 973, mający być krokiem do przodu.

Czym cechuje się telewizor Philips OLED 973?

Philips OLED 973 wykorzystuje ten sam co jego starszy brat silnik P5 Perfect Picture, mający zapewniać – tu cytat – „spektakularną ostrość, niezwykłą dokładność i żywotność kolorów [oraz] jaśniejszą biel i ciemniejszą czerń” niż w jakimkolwiek innym modelu. Niestety szczegóły techniczne nie zostały podane, więc na razie musimy zadowolić się taką zapowiedzią. Wiemy jedynie, że wspomniany panel OLED ma tutaj 65 cali.

Philips OLED 973 telewizor bok

 

Dokładnie za to możemy przyjrzeć się sferze estetycznej. Nie da się ukryć, że telewizor zamknięty w szklanej obudowie prezentuje się elegancko. Na plus można też zaliczyć bardzo smukłe ramki, której powinny przy okazji pomóc w dostarczaniu bardzo dobrych wrażeń wizualnych, które to zapewniać ma system Ambilight Spectra XL.

Ambilight (czyli dostosowany do treści wyświetlanych na ekranie pokaz świetlny na ścianie za telewizorem) to system, który wyróżnia telewizory Philips na tle konkurencji. W modelu OLED 973 zainstalowana będzie jego najlepsza wersja – Spectra XL – mająca gwarantować doskonałe doznania wizualne. Dopełnieniem całości będą 60-watowy system dźwięku 6.1 i system Android TV na pokładzie.

Philips OLED 973 telewizor Ambilight

 

„Nasz najnowszy, flagowy model OLED 973 to nowy krok w rozwoju europejskiego wzornictwa. Niewiarygodnie smukła szklana obudowa tego 65-calowego OLEDa oraz 3-stronny system Ambilight stawiają go ponad wszystkimi innymi” – powiedział Rod White, Global Chief Designer Philips TV.

Źródło: TP Vision

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  9
  Ten TV z pewnością będzie się cechował chorą ceną.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   kolejny 65 calowiec. a gdzie 40-50" ? chyba jeszcze nie nasycili rynku dużych placków. szkoda. monitorów też jak na lekarstwo.

   w dodatku nadal nie jest opanowany problem wypalania się ekranu.
   • avatar
    Gatts-25
    0
    Na początku chciałem 32cale telewizor ,potem do 45cali , jak zobaczyłem u sąsiada 55cali to zmieniłem pogląd na ten temat ale gdy nie dawno odwiedziłem szwagra a on ma u siebie 65cali to jestem w szoku ale taki 65 cali by mi "STYKNĄŁ".
    W dalszym ciągu używam monitora 24cale do oglądania TV:).