Systemy operacyjne

Windows 10 mógłby wyglądać tak dobrze! Szkoda, że to tylko koncepcja

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

System Windows 10 mógłby wyglądać dużo lepiej niż obecnie, a Genrole Caspe w sowim projekcie dał na to najlepszy dowód. Spójrzcie na przygotowany przez niego filmik prezentujący jego wizję.

Windows 10 nie jest systemem wyglądającym źle. Co to, to nie. Swoją koncepcją Genrole Caspe udowodnił jednak, że istnieje też olbrzymie pole do poprawek. I co najlepsze – bez gruntownych remontów.

W swoim projekcie nie proponuje bowiem żadnych radykalnych zmian, a jedynie odświeża to, co setki milionów użytkowników widują na co dzień. Ujednolica całość i wprowadza drobne elementy upiększające, bazując na (wykorzystywanej przecież przez Microsoft) filozofii stylistycznej Fluent Design. Zaokrąglone rogi, interfejs oparty na modułach, większa personalizacja, menu Start promujące to, co istotne, płynne animacje czy przeprojektowany panel powiadomień to niektóre ze zmian. Zresztą co tu dużo mówić, spójrzcie sami:

Zobacz przeprojektowany interfejs Windows 10 (od Genrole Caspe):

Jeśli uważnie śledzicie newsy na naszej stronie, to zauważyliście też pewnie, że Caspe wyraźnie zainspirował się w niektórych miejscach zaprezentowanym niedawno systemem Windows 10X, tworzonym z myślą o urządzeniach dwuekranowych. Pod pewnymi względami jego projekt jest podobny, choć niewątpliwie, nie jest kopią. 

Jak wam się podoba Windows 10 w takim wydaniu?

Podobnie też jak w przypadku wspomnianego „X-a” projektant starał się połączyć nienaganną estetykę z maksymalnie intuicyjną obsługą. Jak oceniacie efekt? Dajcie znać w komentarzach – jesteśmy ciekawi waszych opinii na ten temat. A jeśli sam filmik nie był dla was wystarczająco wyczerpujący, to więcej materiałów i informacji znajdziecie na stronie Behance

Źródło: MSPowerUser, Behance, informacja własna

Czytaj dalej o Windows 10: 

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  levusek1992
  Bardzo mi się podoba. Pewnie tak można dostać robotę w Microsofcie :D
  6
 • avatar
  guru43
  Wolę zdecydowanie w takiej wersji jaka jest. Dla mnie tym prostsze tym lepsze. Ta wersja wygląda dla mnie jak jakaś odmiana Linuxa.
  5
 • avatar
  Kenjiro
  A mnie się kompletnie nie podoba. Menu, moim zdaniem, powinno być jak najmniejsze i podręczne, a nie zajmować więcej miejsca niż to potrzebne. Rozdział ikon na pasku również mocno nieużyteczny dla osób, które chcą mieć inną kolejność lub inny wygląd poszczególnych elementów.
  Powyższa propozycja jest chyba dla użytkowników tabletów, którzy potrzebują mieć duże przyciski, aby móc je aktywować palcem, a nie drobne elementy dostępne dla kursora myszy.
  3
 • avatar
  dolph
  szaleństwo... odstępy między panelami...
  1
 • avatar
  baca130
  Nie podobają mi się te odstępy. Ale pewnie to kwestia gustu.
  1
 • avatar
  zakius
  paskudny, jak wszystkie te świecące wynalazki
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  nie zauważyłem niczego zachwycającego.
  1
 • avatar
  sebad
  Mi się bardzo podoba. Wygląda to mega estetycznie. Odstępy też są super.
 • avatar
  Konto usunięte
  W Eksploratorze plików dalej brakuje podziału na dwa okna i podstawowych funkcji pod klawiszami F3, F4 ,F5, F6 , F7 itd. Tak więc nic ten interfejs nie wnosi.
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  Mam podobnie ustawioną wersję z pirate bay "windows gaming edition" https://youtu.be/guS5ovEdISQ
  -2
 • avatar
  HardCorak
  0:46 eksplorator plików. Wystarczy spojrzeć na górę i widać ogrom niewykorzystanego miejsca.
 • avatar
  blebleble
  Windows 10 mógłby wyglądać tak gdyby jakiś idiota nie wymyślił tej szkarady.

  https://youtu.be/MRZnLnvCEsw
 • avatar
  studionti
  Nie podoba mi się, zbyt dużo ciągot autora do interface tabletowego Metro z Windows 8.
 • avatar
  Kruch0r
  żonie bym zainstalował
 • avatar
  xmexme
  O jej następny nawiedzony wie lepiej co innym potrzeba. Nie zauważyłem w tej prezentacji żadnego przydatnego elementu który by cokolwiek poprawił a wręcz przeciwnie, przeszkadza i zabiera miejsce dla użytkownika. Już przez to przechodzimy grzebanie w wyglądzie menu start a co gorsze także w taskbar. Mam nadzieję że Microsoft tego nie kupi.
 • avatar
  xmexme
  A gdzie gamingowe LEDy