Systemy operacyjne

Pierwsze informacje o nowościach w systemie Android O

przeczytasz w 1 min.

Jakie zmiany pojawią się w nowej wersji systemu od Google?

Kilka razy pisaliśmy o tym, jak marginalne pozostają rynkowe udziały systemu Android N. Google nie odpowiada jednak bezpośrednio za aktualizacje (z wyjątkiem swoich urządzeń) i obecnie szlifuje kolejną wersję platformy z logo zielonego robota. Android O coraz bliżej, nic dziwnego, że pojawiają się pierwsze informacje na jego temat.

I tak, zanosi się na to, że producent będzie chciał ponownie pochylić się nad powiadomieniami. Szczegółów niestety brakuje, poza tym, że przy ikonach aplikacji wyświetlane będą okienka z liczbami odpowiadających im powiadomień.

Dla wielu ciekawszą nowością może okazać się funkcja picture-in-picture, która z powodzeniem wprowadzona została chociażby na Android TV czy w aplikacji YouTube. Mówi się również o wsparciu MediaRecorder API.

Android O ma być też łagodniejszy dla baterii urządzeń mobilnych, między innymi dzięki ograniczeniu poboru mocy przez aplikacje działające w tle. W tym miejscu podaje się jako przykład Chrome 57, który potrafi namierzyć karty najmocniej obciążające procesor i odpowiednio je „przystopować”.

Oficjalnie Android O zaprezentowany zostanie na majowej konferencji Google I/O.

Źródło: 9to5google, phonearena

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Może w końcu pochylą się nad automatycznym systemem łatania luk. Naprawdę to takie trudne? Przecież to do cholery Linux, przynajmniej w czasie żywotności jednej wersji mogliby dać łatanie np. do 4 lat. Wiele rzeczy producenci nie modyfikują. Zresztą gdyby nawet, mogliby w którejś nowej wersji zmienić system łatania. Dlaczego nie robią wersji LTS, przecież nikt nie zakłada żywotności androida na 2 lata tylko. Ech... pewnie poza użytkownikiem końcowym wszyscy to mają gdzieś, przecież chodzi o permanentną wymianę co 2 lata, jak umowa się kończy. Kasa musi płynąć
  • avatar
   kokosnh
   3
   Jak dobrze pójdzie, to może dostane u siebie N ( choć nadal brak oficjalnych zapowiedzi ), na O nie mam szans ( polityka postarzania smart forów )
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    a ja dalej na 5.1.1 i mam to wszystko gdzieś może kiedyś kiedyś jak zmienie tel na inny to będzie miał nowszego
    • avatar
     Geriavit
     1
     Ciekawe jak go nazwą, Oreo? :) Nic innego mi do głowy nie przychodzi, a Wam?
     • avatar
      ckmckm
      0
      "że przy ikonach aplikacji wyświetlane będą okienka z liczbami odpowiadających im powiadomień" przeciez to juz mam na 7.0 to co to za nowosc...
      • avatar
       IksKwadrat
       -3
       Ja siedze na pięcioletnim Samsungu S3 z 2GB ramu na Androidzie 4.4 i nie widzę sensu zmiany. Miałem telefon z Androidem 6 i prócz ładniejszego wyglądu niczym sensownym się nie różnił.

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login