Gry

Pierwsze konkrety w kwestii Nintendo DS2

przeczytasz w 1 min.

W plotkach urządzenie zapowiadane było już od pewnego czasu, teraz wiemy jednak, że jego produkcja jest faktem. Niestety póki co wiele informacji to tylko domysły. Nawet nazwa Dual Screen 2 to tylko robocze i chwytliwe oznaczenie nadane przez prasę.

Ale coś się w kwestii nowej mobilnej konsolki od Nintendo dzieje, to pewne. Na tegorocznej Games Developers Conference udało się dowiedzieć między innymi, że:

 • Urządzenie, tak jak prekursor, będzie posiadało dwa ekrany - tym razem jednak nieco większe i obsługujące wyższą rozdzielczość. Co więcej, producenci oprogramowania będą mieli możliwość wykorzystania ich jako jeden - naprawdę spory. A takie rozwiązanie pozwoli na przykład... wygodnie przeglądać strony www!;
 • Konsola zostanie wzbogacona o akcelerometr czyli system wykrywania zmiany pozycji urządzenia znany na przykład z telefonów komórkowych;
 • Moc DS2 będzie porównywalna z Game Cubem, ponadto programiści mający doświadczenie w tworzeniu aplikacji na DS1, Wii, czy właśnie GC powinni bez problemów poradzić sobie z programowaniem także w tym wypadku. Nowinką ma być zaprzyjaźnienie się z Nvidią, choć dotychczas Nintendo było wierne usługom ATI.

Fanowski projekt NDS2 sprzed dwóch lat.

Źródłem tych interesujących przecieków byli właśnie... twórcy aplikacji we własnej osobie. Jak się okazuje już od jakiegoś czasu tworzą gry z myślą o Nintendo DS2, a ich "deadline" przypada na koniec 2010 roku. Prawdopodobnie więc właśnie wtedy odbędzie się też premiera urządzenia. A kiedy oficjalna zapowiedź? W tej sytuacji dość realnym terminem wydają się tegoroczne targi E3.

Źródło: rpad.tv

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  O wielka konkurencja dla PSP się szykuje ciekawe co na to Sony
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Spokojnie nie tak prędko :) dopiero co była premiera DS XL więc w tym roku raczej nie ma się czego spodziewać. Sony też podobno szykuje coś nowego. W przenośnych konsolkach i tak królować będzie wielkie N :)
   • avatar
    Darxis
    0
    Jedyny problem w tym, że na NDS wychodzą tylko gry dla małych dzieci
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nintendo stawia na grywalnosc (w sumie tak samo jak inne firmy na inne konsole) ALE - nintendo stawia na WIELOGODZINNA rozrywke - a nie jak taki modernwarfare 2 - pare godz. i DVD wystawia na allegro/ebay