Procesory

Pierwsze syntetyczne testy AMD Ontario

przeczytasz w 1 min.

Ostatnimi czasy w sieci pojawiło się wiele informacji, spekulacji i plotek dotyczących długo zapowiadanych układów AMD Fusion. Niedawno dzięki serwisowi BOINC Distributed Computing do sieci trafił pierwszy test wydajnościowy układu Ontario.

 

Warto przeczytać:
 

Co prawda można mieć pewne zastrzeżenia co do wiarygodności przeprowadzonego testu, gdyż serwis udostępnił jedynie tabelkę w której umieścił wyniki testowanych układów. Również sam test nie musi odzwierciedlać faktycznej wydajności układów, gdyż jak już nie raz mogliśmy się przekonać testy syntetyczne często nie odzwierciedlają rzeczywistej wydajności. Zastrzeżenia budzi również fakt, przeprowadzenia testów na różnych systemach operacyjnych. Niemniej jednak fakt udostępnienia pierwszego porównania wydajności należy odnotować. Musimy także pamiętać, że testy BOINC podają wyniki dla pojedynczego rdzenia.

W teście sprawdzono wydajność jednordzeniowego układu Ontario bez zintegrowanego procesora graficznego, przeznaczonego dla ultra mobilnych platform jak netbooki czy tablety. W teście oprócz układu "Ontario" wzięły udział również procesory tj. Phenom II X4 965 Black Edition, energooszczędny Athlon II X2 250u oraz bezpośredni konkurent układów Ontario czyli Atom D510. Przechodząc jednak do meritum testu, główną informacją płynącą z niego jest wydajność układu Ontario która jest niemalże dwukrotnie wyższa niż konkurencyjnego Atoma. Ale jeśli wyniki dla pozostałych układów są podane także dla pojedynczego rdzenia, nie unormowano ich do liczby jednostek obliczeniowych, to wynik Ontario należy traktować nieco inaczej.

Czy jednak wspomniana wydajność okaże się prawdziwa? Przekonamy się zapewne po udostępnieniu pierwszych kompletnych i rzetelnych testów. Dla przypomnienia warto dodać, iż premiera nowych układów AMD ma odbyć się w czwartym kwartale br.

Źródło:
en.Expreview, Hardware-infos

Polecamy artykuły:  
Najlepszebezpłatne gry do pobraniaTestGPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI EvergreenChłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  AMD ma co do zaprezentowania - nie to co Intel
  • avatar
   sevae
   0
   No no... Niższe taktowanie, niższy proces technologiczny, na 100% oszczędniejszy chipset niż atoma. Chyba będzie hit.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Tzw.Dobijanie leżącego wroga(INTEL)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     lol coś mi nie wyszło z tymi postami.Jezu moderatorzy usuńcie je ;/
     • avatar
      Bany_krk
      0
      amd nigdy nie wyprzedzi intela, bo nie ma tyle kasy, to intel wymyśla nowe technologie a nie amd,amd jest na razie na poziomie intelowskiego conroe, taka prawda
      • avatar
       michal_229
       0
       Jak na rynku był P4 i lepsze Athlony to i tak ludzie kupowali P4, bo Intel miał lepszy marketing. Pewnie teraz będzie podobnie.