Internet

PimEyes - wyszukiwarka twarzy po polsku

przeczytasz w 1 min.

„PimEyes analizuje zapisane w bazie fotografie i wybiera zdjęcia, na których nasze zaawansowane algorytmy oznaczają największe podobieństwo”.

Ładujesz zdjęcie i otrzymujesz inne zdjęcia tej samej osoby. Brzmi ciekawie? A tak właśnie pokrótce można opisać PimEyes – wyszukiwarkę graficzną stworzoną przez Polaka i udostępnioną za darmo w sieci.

Obecnie w bazie PimEyes znajduje się ponad 7 milionów zdjęć twarzy. Pochodzą one z różnych serwisów z końcówką „.pl”. Wyszukiwarka umożliwia wgranie dowolnego zdjęcia i odnalezienie innych fotografii konkretnej osoby, co może pomóc w jej identyfikacji lub sprawdzeniu na jakich innych stronach dany człowiek się pojawia.

Rdzeniem aplikacji jest wielowarstwowa sieć neuronowa, która była szkolona przez kilka tygodni. Wspomniana baza powstała zaś dzięki autorskiemu web crawlerowi. 

„PimEyes analizuje wszystkie zapisane w bazie fotografie i wybiera zdjęcia, na których nasze zaawansowane algorytmy oznaczają największe prawdopodobieństwo takich samych rysów twarzy” – opisuje twórca na stronie projektu.

Wyszukiwarka PimEyes została stworzona przez Łukasza Kowalczyka, który zapewnia, że aplikacja zawsze będzie dostępna za darmo. Na stronie odnajdujemy również zapis, że przesyłane zdjęcia nie są przechowywane na serwerach.

Na razie działanie wyszukiwarki jest średnie – o ile ze znanymi osobami na doskonałych ujęciach radzi sobie naprawdę dobrze, to już w mniej „popularnych” przypadkach jest gorzej. Niemniej na pewno warto się temu projektowi przyglądać, a i nic nie zaszkodzi przetestować – wyszukiwarka jest dostępna pod adresem PimEyes.com

Źródło: PimEyes

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  drcocaina
  3
  No to autor zaraz zbije majątek - doskonałe narzędzie do identyfikacji dla odpowiednich służb.
  • avatar
   genezyp
   1
   Jest jeden podstawowy problem - widzi twarze na zdjęciach na których nie ma żadnych postaci.
   Jestem człowiekiem, a wyszukiwarka widzi 73% podobieństwo z tą "osobą"
   http://i0.wp.com/www.planete-deco.fr/wp-content/uploads/2014/12/IT4.jpg?resize=646%2C861
   • avatar
    baca130
    0
    Zapewniam, że jestem 100% facetem. więc czemu pokazało mi 70% tej dziewczyny?
    http://bestdominika.flog.pl/omnie