Smartfony

Google AI weźmie się za twoje zrzuty ekranu. Pixel 9: wyciekł opis nowych funkcji

przeczytasz w 1 min.

Wyciekła lista funkcji Google AI, które mają trafić do nowych smartfonów z linii Pixel 9. Jedną z nich docenią osoby, które lubią uwieczniać ważne rzeczy na zrzutach ekranu.

Choć Google zaplanował premierę smartfonów Pixel 9 dopiero na 13 sierpnia, do sieci regularnie pojawiają się nowe informacje na ich temat. O wyglądzie już pisaliśmy, a teraz pora na oprogramowanie AI, które ma grać pierwsze skrzypce. 

Pixel 9 z Google AI. Są nowe przecieki

Kamila Wojciechowska z serwisu Android Authority dotarła do grafik, na których uwieczniono ponoć opis funkcji AI Pixela 9. 

Pixel 9 z Google AI

Gemini oraz Circle to Search to funkcje obecne już we wcześniejszych smartfonach (i to nie tylko Google’a), dlatego przyjrzyjmy się pozostałym nowościom. 

Add Me to funkcja mająca służyć do "upewniania się, że wszyscy są uwzględnieni na grupowym zdjęciu". Szczegóły nie są znane, ale brzmi to jak funkcja wykorzystująca sztuczną inteligencję Pixela 9 do wklejania do zdjęć brakujących osób. Być może poprzez łączenie dwóch fotografii w jedną. 

Google AI ma także odpowiadać za analizowanie zrzutów ekranu. Z opisu wynika, że sztuczna inteligencja będzie - z uwagi na prywatność - działać na poziomie urządzenia i umożliwiać zadawanie pytań na temat zawartości screenshotów. Pixel 9 ma uwzględniać nie tylko tekst i obraz, ale i metadane zawierające linki do uwiecznionych stron internetowych, nazwy aplikacji czy daty wykonania zrzutów. 

Pixel 9 z Google AI

Studio to ostatnia z nowości w Pixelu 9, które wyciekły. "Wyobraź to sobie, Pixel to stworzy" brzmi jak opis funkcji generującej obrazy na podstawie słownych opisów. 

Można oczekiwać, że nowych funkcji mniej i bardziej związanych z AI będzie więcej. Wszystkie szczegóły poznamy 13 sierpnia.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login