Gadżety

Pizza przez telewizor?

Paweł | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Paweł
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Kanion Pizza z Będzina jako pierwsza pizzeria w Polsce wprowadza możliwość zamawiania pizzy przez telewizję. Wystarczy kilka kliknięć w pilota od telewizora, aby zamówić świeżą, gorącą pizzę z dowozem do domu. Nowa usługa możliwa jest dzięki nowatorskiemu wykorzystaniu interaktywnej telewizji cyfrowej. 

  Warto przeczytać:
 

Usługa dostępna będzie od 15 października, za pośrednictwem lokalnego operatora telewizji cyfrowej NGTV. Podczas zmiany kanału, na ekranie telewizora pojawi się panel informacyjny, z możliwością bezpośredniego przejścia do menu pizzerii. Intuicyjna nawigacja poprowadzi do zatwierdzenia wyboru. Ostatni krok to podpis klienta poprzez indywidualny numer PIN.

Zamówienie przetwarzane jest przez system komputerowy, który błyskawicznie przesyła specyfikację zamówienia i adres dostawy do pizzerii. Cały proces odbywa się w sposób bezgotówkowy, rachunek doliczany jest do miesięcznej faktury za telewizję. Nowy sposób zamawiania jest  obecnie najszybszym sposobem zamawiania pizzy z dowozem do domu, licząc czas od momentu wystąpienia potrzeby do pojawienia się dostawcy pod wskazanym adresem.

"Nowe rozwiązanie dedykujemy osobom ceniącym czas i wygodę. Projektując system braliśmy pod uwagę oczekiwania klientów oraz sytuacje życia codziennego, w których powstaje potrzeba zamówienia pizzy do domu" – mówi Rafał Manterys, właściciel Kanion Pizza. "Wyeliminowaliśmy konieczność poszukiwania ulotki z numerem telefonu do pizzerii, przeszukiwania internetu, a także konieczność posiadania gotówki" - dodaje.

Prezentacja produktów poprzez dwukierunkową telewizję cyfrową otwiera nową erę zakupów, bez konieczności wychodzenia z domu i posiadania komputera. Do największych zalet nowej metody należy jej prostota, efektywność i szybkość realizacji zamówień.

Źródło: Kanion Pizza
 

Polecamy artykuły:    
Przegląd rynku: obudowy PC
5 x SSD i 1 x HDD - praktyczne testy dysków
100 porad do Windows 7

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  marzenia sie spelniaja! :)
 • avatar
  Gdzie ja żyje... ciekawy ten pomysł.
  A co jeżeli przypadkowo usiądziemy na pilocie? :)
 • avatar
  kobian
  Gratuluję pomysłu i odwagi :) Bardzo dobry pomysł, chętnie bym skorzystał ale do Jastrzębia zanim takie rozwiązanie dotrze, to sporo wody w Wiśle upłynie. Ale jestem na TAK z takimi usługami.
 • avatar
  wildthink
  Na szczęście zawsze pod ręką jest telefon i można sobie równie szybko takową pizze zamówić, a te 10 kroków od tv do PC, żeby menu sprawdzić to tylko korzystnie na apetyt wpłynie...
 • avatar
  Konto usunięte
  To się dopiero nazywa TELEPIZZA... :D
 • avatar
  Konto usunięte
  GENIALNE!

  MALCOLM, czytaj ze zrozumieniem "Cały proces odbywa się w sposób bezgotówkowy, rachunek doliczany jest do miesięcznej faktury za telewizję."
 • avatar
  Konto usunięte
  Zależy czy ceny pizzy jakieś normalne :)
 • avatar
  NomadDemon
  TVpizza ; p nie telepizza ^^
 • avatar
  Konto usunięte
  "Podczas zmiany kanału, na ekranie telewizora pojawi się panel informacyjny, z możliwością bezpośredniego przejścia do menu pizzerii." - kolejna porcja reklam.
 • avatar
  Konto usunięte
  Później będzie chodzić więcej ludzi pokroju beczki. Już nawet nie trzeba wstawać z wyra do telefonu żeby zmówić pizze.
 • avatar
  Szymon331
  Może telewizory będą tańsze bo wspierane pieniężnie przez pizzerie ; )