Ciekawostki

Plastic Logic: elastyczny ekran do czytania e-gazet

przeczytasz w 1 min.

The Times Online donosi, że firma Plastic Logic będzie najprawdopodobniej pierwszą na świecie, która wprowadzi do sprzedaży detalicznej elastyczny i rozwijany wyświetlacz.

Firma pracowała nad oryginalnym wyświetlaczem przez 10 lat. Obecnie ekrany tego typu są już gotowe i trwają testy urządzeń weń wyposażonych. Producentowi nie spieszy się jednak z rozpoczęciem sprzedaży.

Plastic Logic nie chce na razie wprowadzać do sprzedaży swojego czytnika elektronicznych gazet. Producent twierdzi, że klienci nie są gotowi na taki sprzęt. - Ludzie martwią się, że taki ekran może się połamać gdy np. w czasie transportu przez przypadek rozwinie się w torbie - mówi Martin Jackson, wiceprezes oddziału technologicznego w Plastic Logic.

Szkoda, bo sprzęt zapowiada się naprawdę interesująco. Firma informuje ponadto, że na jednym ładowaniu baterii może pracować przez 2 tygodnie. Ciekawe jest również to, że kiedy na wyświetlaczu prezentowany jest jeden obrazek, sprzęt nie zużywa energii elektrycznej - potrzebuje jej tylko do zmieniania treści, nie zaś do prezentowania jej.

Czytnik e-booków wyposażony w elastyczny i rozwijany ekran miałby nadawać się przede wszystkim do czytania gazet codziennych, które mają dość duży format.

Sprzęt ma trafić do sprzedaży w 2010 r. W momencie premiery ma być dostępny w cenie zbliżonej do kwoty, jaką musimy przeznaczyć na Amazon Kindle 2.

Źródło: Inf. własna, MaximumPC.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  bardzo fajne urządzonko:)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "Ciekawe jest również to, że kiedy na wyświetlaczu prezentowany jest jeden obrazek, sprzęt nie zużywa energii elektrycznej - potrzebuje jej tylko do zmieniania treści, nie zaś do prezentowania jej." więc bez czytania można stwierdzić że jest to mniej lub bardziej e-ink, technologia faktycznie zapowiadana od paru lat.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A wszystko zaczęło sie od filmu "red planet" tam byl taki ekran.