Internet

Płatny YouTube może przynieść nie tylko brak reklam ale i ograniczony dostęp do filmików

przeczytasz w 1 min.

Szykowane przez twórców portalu YouTube zmiany zaczynają wyglądać coraz bardziej kontrowersyjnie.

YouTube

O tym, iż na portalu YouTube szykują się duże zmiany wiemy już od pewnego czasu. Problem w tym, że wciąż nie jest do końca jasne, co będzie się za nimi kryło. Najnowsze doniesienia w tej sprawie optymizmem nie napawają.

Pewne jest, że nowości związane będą z aspektem finansowym. Zanosi się na subskrypcję, w ramach której każdego miesiąca uiścić trzeba będzie pewną sumę. Trzeba będzie, w przypadku chęci legitymowania się kontem Premium. Do tej pory mówiło się, że umożliwi to oglądanie umieszczanych na portalu materiałów wideo bez reklam. Teraz dowiadujemy się, że na tym może się nie skończyć.

Wedle najświeższych informacji, twórcy portalu chcą pokusić się o element, który przyciągnie do subskrypcji większą liczbę użytkowników. Pomóc miałby w tym ekskluzywny dostęp do wybranych materiałów, bez których obejść musiałby się osoby chcące dalej korzystać z portalu za darmo.

W przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja, na której oficjalnie omówione zostaną nadchodzące zmiany. Zobaczymy, czy rzeczywiście sprawdzi się powyższy scenariusz.

Źródło: recode, oshup

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Moderator
  55
  Koniec YouTuba nadchodzi
  • avatar
   InsanePlumber
   25
   Dojdzie do tego że "filmy" z Youtube będą na torrent.
   • avatar
    kladiator
    8
    Święta prawda
    • avatar
     Czaszka
     5
     Podejrzewam że co bardziej zaradni (zachłanni?), youtuberzy będą wrzucali klipy ze wczesnym dostępem dla użytkowników premium, ale czy na pewno wyjdzie im to na dobre?
     • avatar
      kot-kreskowy
      2
      Tego kwiatu jest pół światu. Jak nie ten (serwis) to inny:)
      • avatar
       busik
       1
       Nie takie potęgi zostały starte z tego świata. Przyczyną ich upadku była chciwość i chęć posiadania. Na dobrą sprawę same siebie unicestwiały.

       Poza tym google to jest jedynie ułamek czasu z naszej cywilizacji. Śmiesznie mały. Wystarczy, że ludzie przestaną korzystać z ich usług, a nie pożyją za długo. Dlatego żadna z firm nie wprowadza od razu wszystkich zmian. Robią to po kolei, żeby sprawdzić jak klienci reagują na daną zmianę jeżeli nadal korzystają z usługi (programu itp.) to w odpowiednim momencie można bardziej dokręcić śrubę. A to wszystko przez chęć zysku, która nie ma końca, ponieważ system tak jest stworzony. Nieustanny wzrost materialny bez wzrostu intelektualnego oraz duchowego to równia pochyła do tego aby kolejna cywilizacja odeszła w niepamięć. Ale czasy się zmieniają i świadomość również. Myślę, że internet bardzo w tym pomaga.

       A co do googla (i innych potęg), to przypomina on taką dużą bańkę mydlaną. Nie można jej rozciągać w nieskończoność, bo w końcu zniknie i przejdzie do historii. Tak jak to już wiele razy bywało w przeszłości.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        YT sam sobie kopie grób
        • avatar
         atomowy
         0
         To jest dobry moment, żeby w końcu jakiś nowy inwestor stworzył coś podobnego do youtube. Uwierzcie mi, że mimo darmowości youtube nadal można na tym zarobić ogromne pieniądze...
         • avatar
          krystianbog
          0
          Bolą ich te adblocki ah bolą..
          • avatar
           pokey
           0
           Google najlepsze czasy ma już za sobą. Ostatnio czego się nie dotkną to spartolą.