Gry komputerowe

PlayerUnknown's Battlegrounds może być numerem 1 na Steamie

przeczytasz w 1 min.

Przez chwilę nawet była. Gra znajdująca się obecnie w programie wczesnego dostępu zdołała na moment przyciągnąć więcej graczy niż Dota 2.

Premiera pełnej wersji gry PlayerUnknown’s Battlegrounds odbędzie się dopiero za kilka miesięcy. Mimo to już teraz zdołała ona pobić rekord Counter-Strike: Global Offensive, a nawet na moment zebrać więcej zawodników niż Dota 2. Trzeba przyznać, że ma niemały e-sportowy potencjał.

PlayerUnknown’s Battlegrounds popularniejsze niż CS:GO

Rekordowa liczba graczy równocześnie zalogowanych w Counter-Strike: Global Offensive to 850 485 – wynik ten został ustanowiony w kwietniu ubiegłego roku, prawie 4 lata po premierze. PlayerUnknown’s Battleground jeszcze wtedy nie istniało, a już teraz zdołało pobić wynik strzelaniny od Valve i ustanowić rekord na poziomie ponad 877 tysięcy.

To oznacza, że średnio co 16. osoba zalogowana w tym momencie na Steamie grała w PlayerUnknown’s Battleground. Co więcej, od ponad dwóch tygodni gra ta gromadzi więcej graczy niż CS:GO i to nie tylko w rekordowych momentach. Jedyną grą, z którą przegrywa w statystykach Steama jest Dota 2, ale…

Dota 2 też musiała na moment uznać wyższość PUBG

Gra PlayerUnknown’s Battlegrounds w momencie bicia wspomnianego rekordu (877 844 osób grających równocześnie) miała więcej graczy niż Dota 2 i to o prawie 40 tysięcy. Moment ten uwiecznił na screenie sam PlayerUnknown:

Od tego czasu Dota 2 i PUBG idą właściwie łeb w łeb. Niewykluczone jednak, że wkrótce ta pierwsza podzieli los CS:GO i będzie musiała uznać wyższość tegorocznego fenomenu. Szansa na to jest tym większa, że…

PlayerUnknown’s Battlegrounds doskonale się sprzedaje

Nie maleje tempo, w jakim PlayerUnknown’s Battlegrounds zdobywa nowych graczy. Tytuł znajdujący się obecnie w programie wczesnego dostępu znalazł już ponad 8 milionów nabywców. Udało się tego dokonać w 5 miesięcy. Ciekawe co będzie po oficjalnej premierze.

Przy okazji warto przypomnieć, że jeszcze w tym roku gra trafić ma na Xbox One.

Źródło: Steam, Dark Side of Gaming, PlayerUnknown na Twitterze, VG247

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  No w końcu ktoś zdetronizował tą archaiczną abominację CS-a.
  Mocno kibicuję nowemu tytułowi.

  A jeszcze mocniej Quake Champions. Szczerze polecam obejrzeć finał tegorocznego Quakecon. To co wyczynia ten dzieciak z Białorusi w głowie się nie mieści.