Konsole do gier

Smuklejsza i tańsza PlayStation 3 w 2014 roku

z dnia 2013-07-01
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
27 komentarzy Dyskutuj z nami

Podczas gdy cały świat kieruje swoje oczy na PlayStation 4, firma Sony zapowiedziała, że pracuje nad odświeżoną wersją konsoli PlayStation 3.

PlayStation 3 logo

Podczas gdy cały świat kieruje swoje oczy na PlayStation 4, firma Sony zapowiedziała, że pracuje nad odświeżoną wersją konsoli PlayStation 3 – smuklejsza platforma trafi na rynek już w przyszłym roku.

Nadchodzi nowa generacja konsol i wydawać by się mogło, że starsze platformy – a konkretnie ich aktualna generacja – będzie pomału przechodzić do historii. Jak jednak widać, firma Sony ma nieco inne podejście i zapowiada, że jeszcze z PS3 nie skończyła. Właśnie zapowiedziana została zupełnie nowa wersja, mająca być znacznie smuklejsza, ale także tańsza niż aktualnie dostępne modele. 

Jest to bowiem propozycja dla osób, które nie są zainteresowane kupnem najnowszej generacji – Sony PlayStation 4. Powodów tego może być przecież naprawdę sporo – zbyt wysoka cena i to tak samego urządzenia, jak i najważniejszych gier czy chociażby niepewna wydajność i wytrzymałość, które poznamy dopiero za jakiś czas.

PlayStation 3 Super Slim porównanie

Konsola Sony PlayStation 3 Super Slim – co jest nieoficjalną nazwą – zostanie wyposażona w 22-nanometrowy procesor Cell oraz 28nm układ graficzny RSX. To wszystko zostałoby natomiast zamknięte w znacznie bardziej kompaktowej i smuklejszej obudowie. Co więcej, cena takiej konsoli również miałaby ulec sporemu zmniejszeniu – niestety o konkretach jak dotąd nie ma mowy. Wiemy natomiast, że premiera nowej-starej PlayStation datowana jest na rok 2014.

Źródło: VR-Zone, PSU

marketplace

Komentarze

27
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Super Ultra Slim :P
 • avatar
  przecież ta wersja już jest od dawna w sprzedaży
  Zaloguj się
 • avatar
  Przecież superslim jest już w sprzedaży od dawna... I to w wielu kolorach :o
 • avatar
  Mam wersje PS3 Slim i chyba ona najbardziej mi pasuje. Natomiast to co zrobili z wersją super slim woła o pomstę do nieba. Uważam ze jeżeli będzie coś nowszego (a nie powinno już) będzie jeszcze gorsze.
  Zaloguj się
 • avatar
  Jak by była wielkości PS2 slim albo nawet mniejsza to była by spoko na wyjazdy.
 • avatar
  To tak jakby ktoś teraz chciał sprzedawać nV 7800GTX tylko w nowszym procesie technologicznym.

  Niby lepiej ale po co?
  Zaloguj się
 • avatar
  o_O że co ku...? przecież Super Slim jest już na rynku, a jeśli ma wyjść coś jeszcze mniejszego, z jeszcze gorszego plastiku to dziękuję bardzo :D
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  na PS4 pójdą gry z PS3 ?
  Zaloguj się
  -4
 • avatar
  Nie tylko grafiką człowiek żyje. Uważam, że cały czas można na obecne konsole zrobić porządną - ciekawą grę. Bardzo mnie cieszy, że SONY nadal będzie wspierać PS3. A jeżeli cena spadnie to i znajdą się osoby, które o dziwo ją zakupią. Po premierze nowych konsol np. cena 499 PLN przysporzyłaby Sony wielu nowych klientów.
  Zaloguj się
 • avatar
  http://www.euro.com.pl/konsole-playstation-4.bhtml