Konsole do gier

PlayStation 4 Pro - zajrzyjmy do wnętrza konsoli

z dnia 12-11-2016
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
96 komentarzy Dyskutuj z nami

Zobaczcie, jak wygląda konsola PlayStation 4 Pro rozłożona na części pierwsze. Sprawdźcie, co firma Sony schowała pod obudową tego urządzenia.

Konsola PlayStation 4 Pro spotkała się z ciepłym przyjęciem. Faktycznie jest w stanie poprawić wizualną stronę gier, co jest efektem zastosowania między innymi odpowiednich podzespołów. Co wy na to, żeby przyjrzeć się im z bliska? 

We wnętrzu konsoli PlayStation 4 Pro siedzą przede wszystkim 8-rdzeniowy procesor AMD Jaguar, układ graficzny AMD Radeon o mocy 4,2 TFLOPS, 8 GB pamięci RAM GDDR5 oraz dysk twardy o pojemności 1 TB. 

Dzięki filmikowi przygotowanemu przez VirtualFutureTV możemy przyjrzeć się tym elementom z bliska. Twórcy zwracają również uwagę na rozmiar i położenie wentylatora oraz zastosowanie (wreszcie) miedzianego radiatora.

Słowa jednak słowami, a tu czeka filmik do obejrzenia. Dlatego też rozsiądźcie się wygodnie w waszych fotelach i…

Źródło: VirtualFutureTV

marketplace

Komentarze

96
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Śrubek nie żałowali.
  Zaloguj się
 • avatar
  Terqz brak różnic w grafice PC vs ps4 pro a jak wyjdzie Xbox one s... ALE nadal nie ma myszki i klawiatury :p kompy lepsze do battlefiled no i CS
  Zaloguj się
 • avatar
  Jestem pozytywnie zaskoczony. Jakośc obrazu nawet w grach bez patcha jest nieco zgrabniejsza - multisampling itp.
  Bezproblemowa obsługa HDR i 4k - i to 4k naprawdę widać.
  HDR robi dużo roboty tutaj.

  Wszystko bedzie tu zalezało od gier które dopiero przed nami ale porównanie choćby BF1 z ps4 pro i PC jest obecnie bez sensu - roznica dla mnie żadna.

  Jakby na PC używali checkerboard rendering to byłbym naprawdę zadowolony
  Zaloguj się
 • avatar
  Idą święta i mam rozterkę. Kupić PS4 Pro + TV z HDR (czyli ok 8-9 tys pln) czy złożyć sobie nowego wypasionego kompa który pociągnie ładnie gry w 4K.
  Zaloguj się
 • avatar
  O a ja wczoraj kupiłem nówkę PS4 PRO za 1500zł ;)))
  Jak włączyłem sobie 4K z HDR, to odechciało mi się grać na PC ;P
  Zaloguj się
 • avatar
  Jest jeszcze jedna ciekawostka która zdaje się potwierdzać odnośnie ps4pro.

  Pograłem troche w różne tytuły w trybie 30fps.
  Odnosze wrazenie (i nie tylko ja ) ze na ps4pro jest znacznie nizszy imputlag w tych grach i powoduje to że responsywnosc jest znacznie wyzsza. Dzięki temu grywalnosc w tych 30fps jest o wiele lepsza niż na standardowej konsoli.
  Nie wiem czy jest tu jakiś zabieg ze strony sprzętu czy to tez kwestia samego sygnału na wyjściu (mamy tu przecież multisampling itp.) ale jest to odczuwalne.
  Tak jak w kilku tytułach 30fps mogło mnie nieco irytować tak podczas gry na ps4 pro jest odnosi się wrazenie jakby ktoś kijem jeszcze popychał to do przodu.

  Możliwe ze to kwestia skrócenia samego frametime pomiędzy ramkami i to daje efekt znacznie płynniejszego obrazu przy tym zablokowanym 30fps ale to już chyba trzeba by poczekać az ktoś to pomierzy.
  Zaloguj się
 • avatar
  Tam koło 5:40. Co jest takiego impressive w płytce drukowanej?
 • avatar
  Zamiast wygodnie rozsiąść sie do oglądania to wolę poczytać kolejne brednie konsolowców jaka to grafika jest na konsolach w porównaniu z PC.
  Zaloguj się
  -16
 • avatar
  ale męczący jest ten filmik
 • avatar
  Działa to na zasadzie APU proc + grafika w jednym krzemie
 • avatar
  Z tym HDR w tanszych modelach to lepiej uważać, bo w większości to zabieg czysto marketingowy. Ostatnio podłączyłem PS4 Pro do takiego TV i choć w specyfikacji producent twierdził że HDR jest (i był, co później ustaliłem, w postaci sztucznego upskalingu) to konsola go nie widziała.
 • avatar
  Jezeli chodzi o mnie to po prostu nie potrafie grac w 30fps, kiedy widze ta sama gre w 60fps. Czasami jak karta nie utrzymuje 60fps, to testuje lock na 30fps i gora wytrzymuje 5min.

  To dla mnie najwieksza wada konsol, nie grafika bo ta jest juz na przyzwoitym poziomie, ale 30fps jest niegrywalne jak ktos poczul plynnosc 60.
  Zaloguj się
 • avatar
  Niestety GŁOŚNOŚĆ wróciła do poziomu pierwszego PS4 - jest głośno.

  Nie udało się utrzymać poziomu cichszej Slimki (która dorównywała z grubsza X1).
  Zaloguj się
 • avatar
  Mam PS4 i potwierdzam że jest bardzo głośna! Zastanawiam się czy jej nie rozebrać i wymienić pastę, na początku pomagało przedmuchanie spr. powietrzem. Jak jest na półce pod TV gdzie jest w miarę mało miejsca jest jeszcze głośniej. Mam uraz do Sony za to że taką fuszerę robią, pamiętam jak mi się pierwszy PSX psuł bo za blisko lasera był zasilacz. W PC poszedłem w wygłuszoną obudowę z cichymi wentylami do tego Skylake z Noctuną i Pascal grając w BF1 bezgłośny komputerek :) • avatar
  Mam PS4 i potwierdzam że jest bardzo głośna! Zastanawiam się czy jej nie rozebrać i wymienić pastę, na początku pomagało przedmuchanie spr. powietrzem. Jak jest na półce pod TV gdzie jest w miarę mało miejsca jest jeszcze głośniej. Mam uraz to Sony za to że taką fuszerę robią, pamiętam jak mi się pierwszy PSX psuł bo za blisko lasera był zasilacz. W PC poszedłem w wygłuszoną obudowę z cichymi wentylami do tego Skylake z Noctuną i Pascal grając w BF1 bezgłośny komputerek :) • avatar
  Mam PS4 i potwierdzam że jest bardzo głośna! Zastanawiam się czy jej nie rozebrać i wymienić pastę, na początku pomagało przedmuchanie spr. powietrzem. Jak jest na półce pod TV gdzie jest w miarę mało miejsca jest jeszcze głośniej. Mam uraz to Sony za to że taką fuszerę robią, pamiętam jak mi się pierwszy PSX psuł bo za blisko lasera był zasilacz. W PC poszedłem w wygłuszoną obudowę z cichymi wentylami do tego Skylake z Noctuną i Pascal grając w BF1 bezgłośny komputerek :)