Gry na konsole

PlayStation Network już działa

przeczytasz w 1 min.

Usługi sieci PlayStation nie działały przez kilkanaście godzin. Sony uporało się już z tym problemem.

PSN

To nie był dobry poranek dla graczy z PlayStation 4, PS3 i PS Vita. Platforma PlayStation Network w Ameryce Północnej i Europie nie działała bowiem przez kilkanaście godzin. Obecnie usługi działają już jak należy.

Dyrektor generalny, Shuhei Yoshida, za pośrednictwem Twittera przeprosił użytkowników i podziękował im za cierpliwość. Czym spowodowana była awaria –  nie wiadomo, a sama firma Sony, przynajmniej na razie, milczy.

Być może powodem był jednak atak DDoS przeprowadzony przez grupę cyberprzestępczą podpisująca się jako Phantom Squad. Przyznała się ona bowiem do tego za pośrednictwem Twittera, ale nie ma na to żadnych dowodów. Pewne źródła twierdzą też, że za atakiem na PlayStation Network stała inna grupa, mianowicie Lizard Squad. 

To nie pierwsza tak długa awaria PSN, a Sony tym razem i tak poradziło sobie całkiem nieźle. Przypomnijmy bowiem, że w 2011 roku platforma nie działała przez 23 dni. Mimo to Japończycy postanowili zrekompensować stracony czas wydłużeniem subskrypcji PS Plus oraz PS Now.

Źródło: GameSpot, The Verge, PlayStation

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Myślę, że za tymi atakami stoi Petru :)
  • avatar
   Dudzio993
   3
   Co Ci hakerzy tak się uwzieli na te PS? Co roku jakaś akcja..
   • avatar
    Radical
    3
    Dopóki PS network było za darmo to takie kwiatki mi bardzo nie przeszkadzały ale odkąd wprowadzili opłate (swoją drogą aby podnieść jakoś usług) za grę online to dla mnie to jest oburzające.
    • avatar
     bossk
     1
     "Przypomnijmy bowiem, że w 2011 roku platforma nie działała przez 23 dni. Mimo to Japończycy postanowili zrekompensować stracony czas wydłużeniem subskrypcji PS Plus oraz PS Now."


     Mimo tego, że nie działała to zrekompensowali? To cudownie
     • avatar
      kristof080
      1
      To napisz maila do sprawcow.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       eetam. to pewnie najwyższy Pan Prezes :D