Monitory

Plazmy Panasonic bardziej energooszczędne

przeczytasz w 1 min.

Japończycy wprowadzili na polski rynek dwa telewizory plazmowe, których zalety mają docenić miłośnicy kina. Dodatkowo odczują oni ulgę gdy przyjdzie pora zapłaty za prąd.

50 calowy TX-P50V20 oraz 42 calowy TX-P42V20 dzięki możliwościom panelu NeoPDP oraz systemom projekcji obrazu, dostarczać mają niemal kinowej jakości emitowanych materiałów filmowych. Sama konstrukcja panelu poddana została zmianom, które opierają się na zastosowaniu nowego filtra gazu, luminoforu oraz zmienionej struktury komórek.

Dla użytkowników oznaczać ma to poprawę jakości obrazu oraz zmniejszone zapotrzebowanie na prąd. Dzięki współpracy najnowszego procesora obrazu V-real PRO 5 oraz systemu 600Hz Sub-field Drive każdy z wyświetlanych w przeciągu sekundy pięćdziesięciu obrazów filmu dzielony jest na 12 subpól. Pozwala to na wyświetlanie przez panele NeoPDP ekranów serii V20 w przeciągu sekundy realnie 600 obrazów.

Panasonic 42V20

Nowe telewizory serii V20 cechują się doskonałym współczynnikiem kontrastu na poziomie 5.000.000:1. Modele wyposażono w trzy, 10-watowe głośniki w systemie 2.1, które we współpracy z systemem V-Audio Pro Surround, zapewniać mają tonację systemu dookólnego za pośrednictwem trzech zintegrowanych głośników. Warto wspomnieć, że seria V20 może pochwalić się certyfikatem THX.

Telewizory TX-P50V20 oraz TX-P42V20 wyposażono w slot kart SD oraz dwa wejścia USB. Dzięki temu umożliwiają one oglądanie filmów w formacie DivX i DivX HD, zmagazynowanych na pamięciach przenośnych. Dodatkowo, złącza USB umożliwiają podłączenie zewnętrznego dysku twardego o pojemności od 160 GB do 1 TB, na który mogą być nagrywane nadawane cyfrowo programy w celu późniejszego ich odtworzenia. Nie zapomniano też o funkcjach internetowych - dostęp do Youtube, Skype, Picasa czy serwisu Eurosport.

Sugerowane ceny telewizorów:

 • TX-P42V20: 6,099 zł
 • TX-P50V20: 7,999 zł

Źródło: Panasonic

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  b1tzz
  0
  Ciekawe po co komu skype czy picasa w telewizorze -.-
  • avatar
   Otheim
   0
   Picasa pewnie do przeglądania swoich Sweet foci zrobionych telefonem na korytarzu lub w łazience, przed umieszczeniem na czołowych portalach społecznościowych.
   • avatar
    Jagar
    0
    Plazmy tanie jak barszcz teraz 50" mozna dostac za 1900 zl a obraz o wiele lepszy od LCD. Dziwna tendencja.
    • avatar
     hideo
     0
     telewizory Panasonic'a rządzą w jakości obrazu!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ale brzydal...
      • avatar
       SoundsGreat
       0
       Jeśli ktoś nie widzi różnicy w obrazie pomiędzy LCD a plazmą niech wybierze LCD. A tych co mają oczy będę jednak przekonywał do plazmy :)
       • avatar
        mehico
        0
        Ja tam wole plazmy, przynajmniej mogę patrzeć na TV pod każdym kątem a w LCD już nie.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Jestem, od prawie roku szczęśliwym posiadaczem TX-P42X10Y kupiłem tten tv w promocji za 2400 zł. W ty samym czasie szwagier zakupił LCD Samsunga za 9000 zł chyba z 6 na początku w serii. Oboje mamy telewizję cyfrową, ale obraz u mnie jest zdecydowanie lepszy i nawet szwagier to przyznał. Z tym ciepłem to bez przesady, niepowiem trochę ciepło czuć ale nie gorąco jak niektórzy piszą. Pobór prądu średnio 170W i nie jest to chyba jakaś tragedia. Z resztą LCD pobiera cały czas równą ilość energii, a Plazma w zależności od wyświetlanego obrazu - najwięcej jak jest obraz cały biały, a znikomą ilość jak jest czarny.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          A dlaczego nikt nie wspomina o plazmach firmy Pioneer? Toż, to obok Panasonic dwie wiodące firmy, jeżeli chodzi o tą technologię. Ja posiadam 50" Pioneer PDP-507XD i sobie bardzo chwalę.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           komentarz usunięty - naruszenie regulaminu
           • avatar
            Wasyl
            0
            Tak na przyszłość, panie red., byłoby miło gdyby tytuł wiadomości miał coś wspólnego z jej treścią. I nie mam tu na myśli nazwy firmy. Jeśli zostało napisane, że są bardziej energooszczędne, to dlaczego nie ma ani słowa o tym ile żrą i o ile jest to mniej, niż inne modele o tych przekątnych? Dobrze, że chociaż z komentarzy można coś wyłowić.