Smartfony

Pogwarancyjna wymiana baterii w iPhone'ach - w Polsce za 149 złotych

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
30 komentarzy Dyskutuj z nami

Producent przygotował ofertę, za pośrednictwem której załagodzić chce sytuację związaną z ostatnią aferą.

W ostatnich tygodniach wiele mówi się o Apple i tym, iż producent ten obniża wydajność starszych smartfonów. Wielu użytkownikom się to nie spodobało (czemu trudno się dziwić) i dlatego też producent przygotował małą rekompensatę. Skorzystamy z niej również w Polsce, za „jedyne” 149 złotych.

Przypomnijmy, iż wedle oficjalnego stanowiska producenta, korekta wydajności ma na celu ochronę starzejących się baterii - poprawę czasu działania na jednym ładowaniu i uniknięcie ewentualnych błędów mogących powodować np. wyłączenie się smartfona. Problem w tym, iż robiono to bez wiedzy użytkowników i gdy sprawa wyszła na jaw dość głośno wyrażali oni swoje niezadowolenie. I tu producent wyszedł z ofertą, w ramach której obniżył koszt pogwarancyjnej wymiany baterii.

iPhone 7 bateria

Stanowić będzie to wydatek nie 79 dolarów, ale 29 dolarów. To oczywiście ceny obowiązujące w USA. Podobną ofertę przygotowano jednak także dla nas.

W Polsce omawiana przyjemność kosztować ma wspomniane już 149 złotych (ispot). Z oferty skorzystać będą mogli (do końca roku) posiadacze następujących modeli: iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus.

Co sądzicie o takiej kwocie?

Źródło: ispot, ifixit

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  specialboy
  12
  cytat: "Producent przygotował ofertę (...)"

  To niech producent zapłaci za Swój błąd a nie jego klient. Życze Wam byście kiedyś zbankrutowali wy sępy z Appla za te machlojstwa i co rusz wyłudzanie pieniędzy za sprzęt który i jak jest do du*y.
 • avatar
  Silver
  6
  Znaleźli kolejny powód na wydojenie kasy?
 • avatar
  kokosnh
  2
  nic mi to nie da, bo mam ipoda touch z spuchniętą baterią (cały ekran podniesiony) i apple się wypiera, że się nie da...
 • avatar
  maker
  2
  Niesamowite to jest tak jakby ktoś nas brzydko mówiąc wydymał od tyłu po czym wrócił do nas i powiedział "słuchaj mam dla Ciebie rekompensatę zrób mi tylko jeszcze laskę"
 • avatar
  Zircon1987
  1
  29 dolarów to 100zł, skąd więc się wzięło te 49zł?
 • avatar
  Snack3rS7PL
  0
  "dlatego też producent przygotował małą rekompensatę" - widzę, że Apple naprawdę przoduje w praniu ludziom mózgów. No bo, żeby powiedzieć, że przez to, że bateria o niskiej pojemności straciła po jakimś czasie swoją pojemność a przez to bezopcjonalnie ograniczono wydajność procesora oferując przy tym rozwiązanie za jedyne 149zł to trzeba mieć naprawdę tupet....
 • avatar
  wojtek_pl
  0
  W sumie... Dostajesz nowy akumulator za grosze, w miejsce swojego zużytego. I to zapewne już po gwarancji. Nie ma co narzekać.
 • avatar
  hex3n
  -2
  Mateusz pominąłeś najważniejszy fakt. Oferta zacznie obowiązywać pod koniec Stycznia i trwa tylko do końca 2018. Więc to chwilowy gest ze strony Apple.
 • avatar
  friko_
  0
  Okej fanie
  ale co z siódemką i plusem siedem skoro są rzekomo wodoodporne a po wymianie uszczelnienie zostanie usunięte.
 • avatar
  saturn64
  0
  Głupie tłumaczenie Apple. Przecież gdy kupię dzisiaj iphone 7 (wyprodukowany np w grudniu 2017) i zaktualizuje system do najnowszej wersji to będzie chodził wolniej. System na pewno nie sprawdza daty produkcji telefonu i wtedy decyduje o zastosowaniu spowolnienia np po 2 latach użytkowania, tylko poprawkę instaluje w każdym egzemplarzu. Co to za telefon, że już po wyjściu z fabryki potrzebuje spowolnienia. To było do przewidzenia już dawno. Zresztą sam to mówiłem kolegom, którzy zachwalali iOS i telefony apple, że są najlepsze i najszybsze. Powiedziałem im, że okres rozwoju telefonów w ostatnich 2-3 latach mocno spowolnił i ludzie przestali wymieniać telefony, z uwagi na nowe technologie. Bo te dostali już wcześniej. Przecież już od 3-4 lat ekrany są wielkością podobne, aparaty również. Różnice pomiędzy iphone 6 a 8 w samym wyglądzie są pomijalne (a to przecież ponad 3 lata). Co innego było gdy zmieniano generacje 3 na 4 czy też z 4 na 5 oraz z 5 na 6 - wtedy wszystko poprawiano w dużym stopniu. Później rozwój stanął w miejscu. I ludzie z tego względu trzymając stare iphone nie kupują nowych bo nic ich do nich nie zachęca. A to może spowodować bankructwo firmy.
 • avatar
  makabra
  0
  Oferta, że tak powiem żadna, bo czekać aż podmienią trzeba z miesiąc, natomiast w Warszawskich serwisach jest podobna (+- 10 zł) cena za wymianę baterii od ręki. Ja wymieniłem tu https://macworks.pl/serwis-iphone/ na 6 cena ta sama na iPhone 7 159zł