Nauka

Pojedynek sztucznych inteligencji - Chiny wyzywają Google

przeczytasz w 1 min.

AlphaGo stworzone przez Google i DeepMind pokonało na początku miesiąca 18-krotnego mistrza świata. Ale to jeszcze nie koniec.

Chiny GO AI

AlphaGosztuczna inteligencja stworzona przez GoogleDeepMind rozgromiła na początku tego miesiąca 18-krotnego mistrza świata w Go (Lee Sedol) 4:1. Rezultat ten na zawsze wpisze się do historii, ale… co dalej? Zdaje się, że chińscy inżynierowie doszli do wniosku, że skoro człowiek nie stanowi już wyzwania, to może inna maszyna będzie godnym rywalem.

China Computer Go to system sztucznej inteligencji opracowany przez inżynierów z Państwa Środka. Naukowcy ci chcą wyzwać na pojedynek firmę Google i jej AlphaGo. Nie wiadomo kiedy i na jakich zasadach miałby odbyć się turniej, ale wiadomo, że sztuczne inteligencje grałyby ze sobą w – a jakżeby inaczej – Go. 

Choć pojedynek AlphaGo z Lee Sedolem odbywał się w Korei Południowej, sama gra wywodzi się z Chin. Bardzo interesujący może więc okazać się pojedynek Amerykanów ze sztuczną inteligencją opracowaną w tym właśnie kraju. Czy w przyszłości właśnie tak będziemy rozstrzygać, które AI jest lepsze?

Źródło: Gizmodo, Reuters

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  darek79r19
  4
  Program wygrywający w jedna gre planszowa nazywac AI ? Z lekka przesada, to wciąz tylko dobry algorytm.
  • avatar
   maxwellKSZ
   1
   Zaciekawiło mnie również, jakby wyglądał pojedynek SI Google vs SI Google