Gry mobilne

Pokemon GO - najważniejsze porady dla początkujących

przeczytasz w 1 min.

Planujecie rozpocząć zabawę z Pokemon GO? O tym warto pamiętać.

Wątpliwe, abyście o Pokemon GO jeszcze nie słyszeli. Gra okazuje się wzbudzać ogromne zainteresowanie, wkrótce oficjalnie zadebiutować powinna na naszym rynku, chociaż najbardziej niecierpliwi mogą zacząć zabawę już teraz. O czym w takim wypadku pamiętać?

Pokemon GO to gra mobilna, kierowana mimo wszystko do młodszego grona odbiorców i czynniki te muszą mieć odzwierciedlenie w poziomie rozgrywki. Nie może być on zbyt wysoki. Mimo tego poczatkującym przytrafić mogą się błędy, które uniemożliwią odniesienie sukcesu. Krótki poradnik z najważniejszymi wskazówkami powinien się zatem przydać.

Pokemon GO - najważniejsze porady dla początkujących

Bardzo istotne jest odpowiednie zarządzanie pokeballe'ami. Może się wydawać, że do dyspozycji jest ich sporo, ale warto się pilnować i nie doprowadzać do sytuacji, w której ich zabraknie. Spotkanie wtedy silniejszego Pokemona spowoduje, że nie zdołamy go złapać, ponieważ na mocniejsze osobniki jeden Pokeball zazwyczaj nie wystarcza.

W przypadku każdego Pokemona należy starać się mieć go na środku ekranu, zdecydowanie łatwiej go wtedy złapać.

Pomagają w tym także Incense'y - kadzidełka będące rodzajem wabika oraz Razz Berry - smakołyki potwierdzające, że również do serca Pokemona trafić można przez żołądek.

Warto kontrolować zakładkę nearby, w której sprawdzić można czy i jakie Pokemony znajdują się w pobliżu. Niekiedy naprawdę niedaleko znajdować może się wyjątkowo interesujący okaz.

I chociaż jest to gra wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej, wygląda na to, że na czas samego łapania Pokemona lepiej ją wyłączyć. Szansa na powodzenie jest wtedy nieco większa.

Gdy mamy już swoich podopiecznych warto odwiedzać Gymy, a więc areny zmagań, na których zdobyć można spore ilości PokeCoins. Zawsze warto zaglądać też do PokeStopów, gdzie odebrać można różnego rodzaju bonusy.


Źródło: pokemon-go

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dizzy
  8
  Wczoraj widziałem gimby chodzące ze smartphonami przed twarzami i szukającymi pokemonów po parku. Wyglądali jak zombie.
  • avatar
   Janke5
   2
   Moja porada dla początkujących: znajdźcie sobie kierwa pracę!
   • avatar
    sertiel
    2
    Ciekawe kiedy będziemy słyszeć o 1 wypadku śmiertelnym weszła na ulice grając BUAHAHHAH Ale będą jaja jak będzie to plaga JUŻ widzę nagłówki GRA ZABIJA MASOWO ;]
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Wersję PL na androida można pobrać tutaj http://bit.do/pokemongopl