Internet

Interia trafi w ręce Polsatu. Ten sporo za nią zapłaci

przeczytasz w 1 min.

To już oficjalne: Telewizja Polsat kupi Grupę Interia. Przedwstępna umowa nabycia została już zawarta i teraz pozostało tylko czekać na zgodę Prezesa UOKiK.

Polsat kupuje Interię za kilkaset milionów złotych

Grupa Interia trafi w ręce Telewizji Polsat, która sama poinformowała o sprawie. Kupi portal i serwisy tematyczne za 422 miliony złotych. Jak tłumaczy – ta inwestycja stwarza olbrzymie możliwości i pozwala na zwiększenie znaczenia obu marek na rynku mediów, a także uzupełni katalog polsatowskich marek o poważnego gracza internetowego. 

Dlaczego Polsat zdecydował się zapłacić ponad 400 milionów za Interię? W oficjalnym komunikacie odnajdujemy informację o dwóch podstawowych powodach. Pierwszym jest umocnienie swojej pozycji w sektorze reklamy internetowej, drugim – utworzenie dodatkowego kanału dystrybucji dla swoich treści emitowanych obecnie na Ipli i 34 kanałach telewizyjnych Polsatu. 

Interia to gigant i Polsat jest tego świadomy

Interia jest aktualnie trzecim pod względem popularności portalem wielotematycznym w naszym kraju. Przynajmniej raz w miesiącu odwiedza ją przeszło 16 milionów użytkowników, generując 1,3 miliarda odsłon. To solidna marka, więc nigdzie nie zniknie – zamiast tego Polsat zamierza dynamicznie ją rozwijać i wzmacniać jej pozycję

Transakcję pozytywnie ocenia także dotychczasowy właściciel Interii, a więc Bauer Media Group. Nazywa ją „bardzo dobrym rozwiązaniem strategicznym”. Nie jest tajemnicą, że nabywcy szukał od dłuższego czasu, a wśród potencjalnych podmiotów wymieniana była Wirtualna Polska. 

Źródło: Polsat News, informacja własna

Czytaj dalej o Internecie: 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kalkulatorek
  7
  Nie lubię pisu i spółki. Ale szacunku do interii nie mam. Ile ja się tam antypolskich materiałów naczytałem.... W znacznej części to fake niusy. A jak już Polakom się coś udało, to na interii od razu dwie antypolskie kobyły. Także ja do tego ... (autocenzura) się nie dotykam. Na mnie nie zarobią. ( z reklam)
  • avatar
   kitamo
   3
   a BMK trafil gdzie? bo od dluzszego czasu przypomina jeden z plotkarskich portali
   • avatar
    pawluto
    3
    Skoro Interia jest na trzecim miejscu to kto jest na drugim i pierwszym ???
    Interia u mnie była zawsze na pierwszym miejscu mimo że często kłamała i wypisywała zmyślone bajeczki.
    Szybkość serwera , możliwość komentowania info , poczta, szata graficzna i przejrzystość.
    Za to ceniłem Interię.
    Za wypisywanie kłamstw i chwalenie PO i SLD wielokrotnie ich ganiłem.
    • avatar
     xxx.514
     2
     Więcej reklam do blokowania, super.
     • avatar
      Adrianwo
      1
      Już kiedyś Polsat miał związki z Interią - prowadziła ich stronę internetową. Tak było do 2008 roku, wtedy Polsat uruchomił samodzielnie prowadzoną stronę.