Internet

Półtorej godziny to dzienna norma polskiego internauty

przeczytasz w 1 min.

Przecięty polski internauta spędza półtorej godziny dziennie w sieci. W tym czasie przede wszystkim sprawdza maila, czyta newsy i szuka porad medycznych.

Półtorej godziny – tyle czasu w ciągu każdej doby znajduje na korzystanie z Internetu przeciętny polski internauta. Tak wynika z danych Gemius PBI za kwiecień 2019 roku.

Za pośrednictwem komputera stacjonarnego lub laptopa, tabletu czy smartfona z sieci korzysta obecnie 14,3 miliona mężczyzn i 13,9 miliona kobiet w naszym kraju. Łącznie przedstawicielom i przedstawicielkom obu płci udało się wygenerować 55,8 miliarda odsłon stron internetowych. 

W rzeczywistości to komórki były najczęściej wykorzystywanym w tym celu urządzeniami. Nic też nie wskazuje na to, by w przyszłości miało się to zmienić: nie dość bowiem, że mamy je zawsze przy sobie, to jeszcze zapewniają one szybki dostęp do Internetu, bezproblemowe działanie i coraz większe ekrany.

A gdy już surfujemy, to gdzie zaglądamy? W kwietniu królowały witryny związane z edukacją, a wysoko znalazły się też serwisy informacyjne i te, na których można znaleźć porady medyczne. Coraz większą popularnością cieszą się też elektroniczne platformy bankowości i administracji.

„Do odhaczenia na liście must do po wejściu do cyberświata jest sprawdzenie maila. Odpisanie na przychodzące wiadomości, wysłanie korespondencji do znajomego, przesłanie fotki – to obowiązek dla większości Polaków serfujących po sieci” – dodał Bartosz Gadzimski z firmy hostingowej Zenbox.

Zawyżacie ten wynik?

Źródło: InPlus Media, Zenbox, Gemius. Foto: stokpic/Pixabay

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  1
  Na stacjonarce generuję 98% swego całego ruchu w sieci, pozostałe 2% to tablet...

  A te liczby są dziwnie niskie, albo przyjęta metodologia liczenia dość skromna. Bo co w sytuacji, gdy robię coś niezwiązanego z siecią na głownym monitorze, a na pozostałych wyświetlają się wykresy/newsy/feed, lecz zerkam tak trzecim okiem co kilka minut na sekundę?
  • avatar
   Kenjiro
   0
   No, skoro to norma, to żal byłoby nie wyrobić ;-).
   • avatar
    Maden44
    0
    Ja odkąd mam bardzo szybki internet poznań https://www.inea.pl/oferta/dla-ciebie/internet to spędzam chyba nawet więcej czasu w sieci niż "przeciętny" uzytkownik :D no i nie licząc pracy do tego